Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w ubiegły piątek dwie kobiety, które swoimi samochodami przekroczyły prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h. Oprócz wysokiego mandatu i punktów karnych kierujące straciły także prawo jazdy. Przypominamy, że nadmierna prędkość to jedna z przyczyn groźnych zdarzeń drogowych.

W piątek na tarnogórskich drogach zatrzymane zostały dwie kierujące, które w znaczny sposób przekroczyły dozwoloną prędkość. W tym przypadku mundurowi musieli zatrzymać kierującym kobietom prawa jazdy, bo pędziły one w terenie zabudowanym ponad 100 km/h.

Do pierwszej sytuacji doszło przed godziną 12.00 w Brynku na ulicy Tarnogórskiej. Jadąca krajową jedenastką 33-letnia mieszkanka Ciasnej została ukarana mandatem w kwocie 1300 złotych i 13 punktami karnymi. Pomiar wskazał, że pędziła swoją skodą 104 km/h, gdzie w tym miejscu obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Kilka godzin później podobna sytuacja miała miejsce w Wojsce na ulicy Szkolnej. Tym razem policjanci sprawdzili prędkość osobowego audi, za którego kierownicą podróżowała 23-letnia mieszkanka Wojski. Policyjny radar wskazał 116 km/h w terenie zabudowanym. W jej przypadku taryfikator przewidział 2 tysiące mandatu i 14 punktów karnych.

Przypominamy, że prędkość to jedna z przyczyn przykrych zdarzeń drogowych. Aby do nich nie dopuścić, pamiętajmy o stosowaniu się do ograniczeń. Kierowanie się zdrowym rozsądkiem na drodze, pozwoli nam w bezpieczny sposób dotrzeć do celu.