Ekspertyzy dendrologiczne w Tarnowskich Górach i okolicach, lista firm

Ekspertyzy dendrologiczne, to usługa, po którą najczęściej sięga się w momencie, gdy planowane są inwestycje budowlane, przy których nierzadko konieczna jest wycinka drzew. Opinia eksperta w tym względzie jest niezbędna i wymagana przez prawo. Gdzie szukać usługi dendrologicznej w Tarnowskich Górach i okolicy? Oto kilka firm, które się w tym specjalizują.

Taxus Arbor Sp. z o.o. sp. K.

Usługi, którymi są ekspertyzy dendrologiczne, to specjalizacja między innymi firmy Taxus. Zajmuje się ona inwentaryzacją zieleni, jak również przygotowywaniem niezbędnych dokumentów. Zakres usług obejmuje takie działania jak: operaty dendrologiczne, przegląd drzew pod kątem bezpieczeństwa, ekspertyzy dendrologiczne w Tarnowskich Górach i okolicy i wiele innych. Firma zaopatrzona jest w niezbędny nowoczesny sprzęt, jak również ma wieloletnie doświadczenie. Siedziba firmy Taxus znajduje się w Tychach na ul. Katowickiej 189.

Arboris

Ekspertyzami dendrologicznymi w Tarnowskich Górach specjalizuje się także firma Arboris. Zajmuje się między innymi badaniem drzew, sprawdzaniem ich wytrzymałości, dokonuje inwentaryzacji, jak również wydaje opinie dendrologiczne na temat drzew. W ten sposób możliwe jest dalsze zarządzanie drzewostanem w wybranej okolicy. Zespół specjalistów, posiada wieloletnie doświadczenie i ma szeroką wiedzę z zakresu dendrologii. Biuro firmy znajduje się w mieście Tworóg na ul. Starowiejskiej 42.

Skupień Forest Expert

Nieco dalej, bo w Bielsku-Białej, znajduje się siedziba firmy dendrologicznej Forest Expert, która w sposób kompleksowy zajmuje się opieką nad terenami zielonymi. W swojej ofercie ma jednak nie tylko usługi pielęgnacyjne, ale także te związane z prowadzeniem ekspertyz dendrologicznych, a także wycinką drzew. Siedzibę firmy znajdziemy w Bielsku-Białej na ul. Jeżynowej 93/1.

Pielęgnacja drzew Piotr Kamiński

Ta firma z ponad 30-letnim doświadczeniem, w głównej mierze zajmuje się pielęgnacją terenów zielonych, w tym także drzew. W ofercie obok wycinki, czy przycinki, znajdą się także ekspertyzy dendrologiczne. Mając do dyspozycji wiedzę oraz specjalistyczny sprzęt, możliwe jest przeprowadzenie dokładnych badań drzew oraz wydanie fachowej opinii na ich temat. Usługa ta jest kierowana zarówno do klientów biznesowych, jak i prywatnych. Biuro firmy znajduje się w Żorach na ul. Sikorskiego 9D/4.

Forest Park Sp. z o.o.

Nieco dalej, bo w Okolicach Opola znajduje się inna firma, czyli Forest Park, która zalicza się do zakładu usług leśnych. Zajmuje się zarówno badaniem zieleni, wydawaniem opinii, jak i nadzorowaniem i inwentaryzacją drzew. Jedną z usług jest właśnie opinia dendrologiczna, która pozwala na przeprowadzenie dokładnych badań i ocenę stanu zadrzewienia. Żeby odwiedzić siedzibę firmy, należy udać się do Tułowic na ul. Ligota Tułowicka 89A.

Listę można byłoby uzupełnić o jeszcze kilka pozycji, jednak większość firm znajduje się już w większych odległościach od Tarnowskich Gór i często też w innych województwach. Można też pewnie znaleźć kilka mniejszych firm, które niekoniecznie mają swoje strony internetowe, przez co nieco trudniej je znaleźć. Jeżeli jednak ktoś potrzebuje usługi ekspertyzy dendrologicznej, z pewnością nie powinien mieć problemów ze znalezieniem specjalistów.