Policjanci tarnogórskiej drogówki zatrzymali w nocy do kontroli osobowe volvo, które pędziło ze znaczną prędkością. To efekt prowadzonych pomiarów na ulicy Zagórskiej w Tarnowskich Górach. Kierujący za nadmierną prędkość został ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi. Apelujemy o rozsądek na drodze!

Dziś po północy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego tarnogórskiej komendy prowadzili na ulicy Zagórskiej w Tarnowskich Górach pomiar prędkości. W pewnym momencie zauważyli osobowe volvo, które pędziło w ich kierunku ze znaczną prędkością. Wszystko potwierdził pomiar, który wskazał, że samochód jechał z prędkością 120 km/h w terenie zabudowanym. Za kierownicą siedział 33-letni tarnogórzanin, który za swoje zachowanie został ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi. Oprócz wysokiej grzywny stracił także prawo jazdy.

Przypominamy i apelujemy, że droga to nie tor wyścigowy. Nawet w nocy, gdy ruch jest mniejszy, nie powinniśmy lekceważyć ograniczeń. Nadmierna prędkość to jedna z przyczyn powstawania przykrych w skutkach zdarzeń drogowych. Kierowco! - noga z gazu!