Komu zlecić montaż fotowoltaiki na Śląsku? Eksperci od paneli fotowoltaicznych ze Śląska

Fotowoltaika cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Wielu z nas decyduje się na ten przyjazny dla środowiska sposób produkowania energii. Montaż takich instalacji to jednak spore przedsięwzięcie, warto więc dobrze przemyśleć wybór firmy, która ma wykonać usługę. Jakie firmy zajmują się fotowoltaiką na Śląsku?

Czym jest fotowoltaika?

Fotowoltaika jest to system bazujący na efekcie fotoelektrycznym, czyli przekształcania energii słonecznej w elektryczną. Odbywa się za pośrednictwem tzw. paneli fotowoltaicznych. Otrzymujemy w wyniku tego procesu prąd stały, który następnie jest przekształcany w prąd zmienny, mogący zasilać różnego rodzaju urządzenia elektryczne. Panele fotowoltaiczne są montowane na dachach budynków lub na gruncie. Instalacja takiego systemu to jednorazowo spora inwestycja, natomiast w dłuższej perspektywie czasu, jest ona bardzo opłacalna. Skutkuje sporo niższymi opłatami za prąd i większą niezależnością od wzrostów cen energii.

Eco-Team panele fotowoltaiczne z Częstochowy

Jeśli decydujemy się na skorzystanie z odnawialnych źródeł energii, dobrym rozwiązaniem będzie fotowoltaika na Śląsku z firmą Eco-Team. Jest to firma, która na rynku działa już od ponad 10 lat, zatem może się pochwalić niebywałym doświadczeniem w temacie. Oprócz niekonwencjonalnych sposobów pozyskiwania energii elektrycznej zajmują się również tradycyjnymi instalacjami z techniki grzewczej i sanitarnej. Decydując się na współpracę z Eco-Team, możemy liczyć na profesjonalne podejście na każdym etapie realizacji zamówienia. Ich instalacje charakteryzują się doskonałą jakością i niskimi kosztami eksploatacji. Firma bardzo dba o to, by każdy był zadowolony z ich usług, zatem oferty są indywidualnie dopasowane do potrzeb klientów.

ALTECH Power fotowoltaika z Tarnowskich Gór

Inną firmą ze Śląska, zajmującą się odnawialnymi źródłami energii (OZE), jest ALTECH Power. Siedziba znajduje się w Tarnowskich Górach, jednak obszar ich działania jest znacznie większy. Firma już od ponad 20 lat zajmuje się projektowaniem, montażem i obsługą instalacji fotowoltaicznych. Mają na swoim koncie wielu zadowolonych klientów, którzy otrzymali oferty dopasowane indywidualnie do swoich potrzeb. Wykonują zlecenia zarówno dla klientów prywatnych, jak i firm i gospodarstw rolnych.

Firma fotowoltaiczna Synteza z Katowic

W Katowicach znajduje się siedziba firmy Synteza, która od 2013 roku nieprzerwanie działa w branży energetycznej. Ich główny obszar działalności stanowi sprzedaż i montaż systemów fotowoltaicznych i pomp ciepła. Usługi swoje kierują zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm i rolników na terenie całej Polski. Synteza oferuje kompleksową obsługę od kalkulacji kosztów i doradztwa, po sam montaż i obsługę instalacji.

Inni eksperci ze Śląska Oprócz wyżej wymienionych możemy znaleźć na Śląsku wiele innych firm, które mają w ofercie instalacje fotowoltaiczne. Warto zwrócić więc uwagę, na takie firmy jak: Eko Idea (Gliwice), FOTOWOLTAICA (Rybnik), SYNTEZA OZE (Katowice), Eko-Solar (Smolnica).

Na co zwracać uwagę przy wyborze fotowoltaiki?

Wybierając panele fotowoltaiczne, musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Instalacja ze względu na ciągły kontakt z czynnikami zewnętrznymi, muszą być dobrej jakości. Musi cechować je doskonała wytrzymałość na różne warunki atmosferyczne. Jest to bowiem duża inwestycja, więc chcemy, aby posłużyła nam na lata. Istotne jest więc, aby wziąć pod uwagę opinie i renomę producenta. Możemy w tym celu skorzystać z opinii na Google. Biorąc pod uwagę rangę kosztów, z którymi wiąże się fotowoltaika, nieobojętnym parametrem będzie również cena. Tu jednak, tak czy inaczej, musimy liczyć się z dużymi kosztami, które jednak w perspektywie lat zwrócą się nam z nawiązką.