– Odznaczenia, które Wam dziś wręczam to jedyne nagrody, na które zapracowaliście w pełni wspólnie – żartował Arkadiusz Czech, Burmistrz Tarnowskich Gór do jubilatów, którzy dziś odebrali z jego rąk medale z okazji 50-lecia i życzenia z okazji 60 rocznicy ślubu.

– Dziś Wasza małżeńska codzienność stała się sprawą państwową – żartowała Aleksandra Łuczak, kierowniczka Urzędu Stan Cywilnego mówiąc o przyznawanych przez prezydenta RP medalach dla “złotych par”.
Medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” otrzymali dziś Ewa i Zygmunt Anisimowiczowie, Ewa i Roman Pawlicowie, Maria i Alfred Angresowie, Elżbieta i Jerzy Sutorowie, Anna i Henryk Szeligowie, Irena i Bogdan Boreccy, Teresa Mol (męża Zygmunta nie było), Marianna i Bernard Smudowie, Krystyna Kurek (męża Stanisława nie było), Urszula i Piotr Stolkowie, Irena i Jan Kaczmarkowie, Jerzy Osadnik (odebrał medal także w imieniu żony Jadwigi), Krystyna i Stefan Gabrysiowie, Elżbieta i Kazimierz Lesiewiczowie. Życzenia, dyplom, kwiaty oraz prezent z okazji 60-lecia małżeństwa odebrali z rąk burmistrza Lidia i Waldemar Plutowie.
Wszystkiego najlepszego!