Place zabaw – najciekawsze konstrukcje tematyczne

Dzisiaj place zabaw są ważnym elementem infrastruktury osiedlowej. Dlatego przykłada się dużą wagę do tego, jak wyglądają. W tym celu producenci proponują serie tematyczne, dzięki którym na blokowiskach wyrastają rycerskie zamki czy pirackie łodzie. Nawet, nie decydując się na konkretną tematykę, inwestor może wybrać kolory, które będą dominowały na placu.

Najciekawsze place zabaw

Dzieci uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu, a do szczęścia zazwyczaj niewiele im potrzeba. Jednak dla żądnych przygód młodych ludzi, największą atrakcję stanowią tematyczne place zabaw. Takie miejsca zawsze wywołują okrzyki zachwytu i rozbudzają wyobraźnię. Gdzie najchętniej spędzają czas najmłodsi? Na placach, które przypominają:

  • zamki z wieżyczkami, zwodzonymi mostami i tajnymi przejściami,
  • zamki pirackie pod czarną banderą, z okrągłymi okienkami i linami do „cumowania”,
  • remizy strażackie,
  • stacje kolejowe z pociągami,
  • dżungle,
  • podmorskie krainy.

Kolorowe place zabaw

Jeśli nawet inwestor nie zdecyduje się na wyposażenie placu zgodnie z jedną, odgórnie założoną koncepcją, to i tak warto, żeby trzymał się jednej tonacji kolorystycznej. Dlatego warto wybrać place zabaw https://pergola.com.pl/ niebiesko-czarno-szare, pomarańczowo-żółto-brązowe czy utrzymane w odcieniach zieleni. Wtedy prezentują się bardzo estetycznie i pasują do nowoczesnej architektury osiedla. Co ważne – można namierzyć je już z daleka, dlatego dzieci doskonale wiedzą, w którym miejscu będą się świetnie bawić.