Używany iPhone – dlaczego warto go kupić?

Produkty Apple od wielu lat uważane są za jedne z najbardziej jakościowych urządzeń elektronicznych na całym świecie, co nie uchodzi uwadze wielu użytkowników smartfonów, którzy chcieliby skorzystać z dobrodziejstw ich flagowców. Jednak cena, jaką należy zapłacić za iPhone’a prosto z salonu często okazuje się przeszkodą nie do obejścia. Istnieje jednak skuteczny sposób na to, aby zaopatrzyć się w smartfona Apple za stosunkowo przystępne pieniądze – kupić używanego iPhone’a. Dlaczego warto w niego zainwestować?

Używany iPhone: atrakcyjna cena

Największą zaletą używanego iPhone’a jest jego znacznie niższa cena w stosunku do tego co oferuje nam producent, polscy dystrybutorzy czy też sieci telefonii komórkowych, którzy również posiadają w swojej ofercie smartfony Apple. Jednak poszukując najbardziej optymalnego rozwiązania, które nie zrujnuje naszego domowego budżetu, warto poważnie rozważyć kupno używanego iPhone’a. Transakcja z pierwszym właścicielem urządzenia najczęściej pozwala zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu procent kwoty, którą należy zapłacić za fabrycznie nowego smartfona.

Używany iPhone: możliwość negocjacji

Nie dość, że iPhone uzywany obecny na rynku wtórnym niemal zawsze oznacza niższą cenę, to w dodatku można podjąć próby negocjacji. Dotyczy to głównie transakcji zawieranych z osobami prywatnymi, które jak najszybciej chcą zarobić na sprzedaży iPhone’a. W wielu przypadkach sprzedający celowo zawyżają cenę za używanego smartfona, aby zbytnio nie stracić na późniejszych negocjacjach. Zawsze warto próbować zbić nieco z ceny – istnieje szansa, że w naszej kieszeni zostanie jeszcze więcej gotówki niż wcześniej zakładaliśmy.

Używany iPhone: szeroka dostępność

Na łamach portali aukcyjnych można spotkać się z wieloma ofertami obejmującymi sprzedaż używanego iPhone’a w rozsądnej cenie. Coraz więcej osób decyduje się na wymianę swojego urządzenia nawet po kilku miesiącach użytkowania, co wcale nie musi być spowodowane jego wadami fabrycznymi czy uszkodzeniami mechanicznymi. Zdecydowanie częściej decyduje chęć przetestowania nowego modelu iPhone’a. Pomimo wciąż rosnącej liczby użytkowników chętnych na sprzedaż iPhone’a, warto jednak zakupić go od wiarygodnego sprzedawcy – najlepiej osoby z polecenia.

Używany iPhone: stabilna wartość

Większość urządzeń już w momencie zakupu traci na swojej wartości, co dotyczy również smartfonów Apple. Jednak w odróżnieniu od innych, bardziej budżetowych marek, sprzedaż iPhone’a na korzystnych warunkach jest możliwa nawet w przypadku, gdy sami pozyskaliśmy go na rynku wtórnym. Co ciekawe, sporym zainteresowaniem cieszą się iPhone’y z widocznymi śladami niewielkich uszkodzeń mechanicznych, które można usunąć w pogwarancyjnych serwisach iPhone i to w stosunkowo niewygórowanych cenach. Wymiana szybki iPhone czy wymiana baterii na nową to jedne z najczęściej wykonywanych usług za pośrednictwem nieautoryzowanych serwisów Apple. Wybierając jeden z takich salonów w Warszawie czy w innym mieście w Polsce należy pamiętać, aby przed wizytą sprawdzić w sieci opinie klientów, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.