Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry

Po raz kolejny sygnał od świadka pozwolił na szybkie zatrzymanie pijanego kierowcy. Chwiejny krok i niebezpieczne manewry samochodem, zaniepokoiły osobę zgłaszającą. Dzięki krótkiej informacji policjanci zatrzymali 47-latka, który miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Wyraźny sprzeciw społeczny i brak aprobaty dla kierowców na „podwójnym gazie” powoduje eliminację zagrożeń w ruchu drogowym, co wpływa na bezpieczeństwo nas wszystkich.

Zdecydowana reakcja świadka pomogła zatrzymać policjantom kolejnego nietrzeźwego kierującego. Wczoraj w Tarnowskich Górach na Osiedlu Mickiewicza w ręce mundurowych wpadł 47-letni pijany kierowca forda, którego zdradził chwiejny krok i niebezpieczne manewry samochodem. Nic dziwnego, że mężczyzna zwrócił uwagę osoby zgłaszającej. Tarnogórzanin w wydychanym powietrzu miał blisko 3 promile alkoholu. Wyraźny sprzeciw społeczny i brak aprobaty dla kierowców na „podwójnym gazie” powoduje eliminację zagrożeń w ruchu drogowym, co wpływa na bezpieczeństwo nas wszystkich.

Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej pijany kierowca wkrótce stanie przed sądem. Mężczyźnie grozi zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, a nawet 2-letni pobyt w więzieniu.

Osobie, która powiadomiła policjantów o swoich podejrzeniach, serdecznie gratulujemy obywatelskiej postawy. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Zdecydowana reakcja i uniemożliwienie kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą może przecież zapobiec tragedii.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.