Zapowiada się słoneczny weekend. Sprzyjać to może pokusie wychodzenia masowo z domów. Rzekomo ustronne, wybrane przez nas miejsce może okazać się także ulubionym miejscem wielu innych osób. Apelujemy - zostańcie w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych. Zastanówmy się, czy spacer, nawet jeśli we dwoje, jest niezbędny w tak wyjątkowym okresie.

Przestrzegania obowiązujących obostrzeń będą pilnować patrolujący miasta i wsie policjanci. Stróże prawa będą kontrolować skwery, parki oraz place zabaw. W okolicach Zalewu Nakło-Chechło, zbiorników wodnych Zielona w Kaletach, Brzeźnica w Tworogu, Pniowiec w dzielnicy Strzybnica w Tarnowskich Górach oraz Kozłowa Góra, o bezpieczeństwo zadbają mundurowi z ogniwa patrolowego-interwencyjnego, dzielnicowi oraz nieumundurowani policjanci z wydziału kryminalnego. Wszystko dla zwiększenia Państwa ochrony. Nowe zasady bezpieczeństwa powstały w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Te osoby, które ewidentnie będą wykazywać rażące lekceważenie prawa i zagrożenia muszą liczyć się z konsekwencjami i ukaraniem grzywną.

W ten newralgiczny weekend, na ulice wyjadą oznakowane radiowozy z urządzeniami nagłaśniającymi, z których pomocą policjanci będą przekazywać jasne i czytelne komunikaty dotyczące nakazów i zakazów związanych z walką z koronawirusem. Dzisiaj bezpieczeństwo Polaków zależy od odpowiedzialnego zachowania każdego z nas!

Nowe przepisy do 11 kwietnia włącznie zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Nie można też się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi i zawodowymi. Co prawda wyłączają z tego zakazu rodziny, ale i tutaj apelujemy o rozsądek i nienarażanie swoich bliskich. Prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, zachowując dystans co najmniej 2 metrów. Prosimy o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Apelujemy - zostańcie w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii, zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych. Zastanówmy się, czy spacer, nawet jeśli we dwoje, czy z rodziną jest naprawdę niezbędną dla nas sprawą życia codziennego w tak wyjątkowym okresie.

Pamiętajmy! Nie przestrzegając nowych zasad bezpieczeństwa, narażamy życie i zdrowie innych osób! Bądźmy odpowiedzialni za siebie oraz swoich najbliższych! Respektujmy zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń — to nasze wspólne dobro! Zdyscyplinowanie w tym trudnym dla wszystkich czasie, zależeć może życie i zdrowie wielu osób. Dlatego nie bagatelizujmy poleceń i wytycznych instytucji państwowych, aby nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem. #zostańwdomu.

Więcej na temat nowych zasad bezpieczeństwa dowiecie się Państwo klikając w ten link.