Tarnogórscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że właśnie trwa włamanie do samochodu dostawczego. Na miejsce natychmiast udał się patrol, który zatrzymał dwóch sprawców. Łupem włamywaczy miały paść radia samochodowe. Zamiast tego 17-latkowie zostali zatrzymani. Za włamanie grozi im do 10 lat więzienia. Odpowiedzą także za niestosowanie się do ograniczeń związanych z przemieszczaniem się osób.

Informację o trwającym właśnie włamaniu przekazał policjantom jeden z mieszkańców okolicznych bloków. Na miejsce zdarzenia natychmiast przybył policyjny patrol. Mundurowi zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy twierdzili, że przyjechali na parking, żeby się spotkać i porozmawiać. Policjanci nie dali im wiary. W jednym z zaparkowanych samochodów dostawczych zauważyli wybitą szybkę. Po chwili przyszedł również mieszkaniec pobliskich bloków, który widział, jak młodzieńcy próbowali otworzyć drzwi w samochodach stalowym drutem. Młodzi tarnogórzanie nie mieli już argumentów. Przyznali policjantom, że chcieli ukraść z samochodów radia. Wydali również stalowy drut, którym chcieli się posłużyć do otwarcia samochodów. Policjanci zatrzymali 17-latków. Po nocy spędzonej w policyjnej celi dzisiaj usłyszeli zarzuty. Tarnogórzanom grozi do 10 lat więzienia. Oprócz tego policjanci skierowali sprawę do sądu, aby ten przyjrzał się kwestii złamania przez nich zakazu i niestosowania się do ograniczeń związanych z przemieszczaniem się osób. Nowe przepisy do 11 kwietnia włącznie zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Nie można też się swobodnie przemieszczać się poza celami bytowymi, zdrowotnymi i zawodowymi. Co prawda z zakazu częściowo wyłączono rodziny, ale i tutaj apelujemy o rozsądek i nienarażanie swoich bliskich.

Tarnogórzaninowi, który powiadomiły policjantów o swoich podejrzeniach, dziękujemy za czujność. Dzięki jego reakcji i przekazanej informacji policjanci mogli szybko podjąć interwencję i zatrzymać sprawców włamania. „Nie reagujesz – akceptujesz” - pod takim hasłem realizowana jest kampania społeczna, zachęcająca mieszkańców do działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa.