13 czerwca (czwartek), godz. 19.00


DKM Zjawisko:
Spring Break, czyli showcase w polskim wydaniu


Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Muzycznego poświęcone będzie jednemu z najciekawszych zjawisk w kulturze muzycznej, jakim są wydarzenia typu showcase festival. Jak młode zespoły mają zaistnieć w świadomości nowych słuchaczy? Doskonałym pomysłem na zaakcentowanie obecności na rynku muzycznym jest udział w showcase festiwalu.

Stany Zjednoczone mają legendarny SXSW (South by Southwest), Holendrzy z dumą organizują Eurosonic Noorderslag, z kolei Niemcy mogą pochwalić się Reeperbahn Festival. Od 6 lat w Poznaniu organizowana jest pierwsza polska tego typu impreza - Spring Break. 

W czerwcu porozmawiamy o specyfice showcase festiwali oraz o korzyściach płynących dla wykonawców oraz fanów biorących udział w tych wydarzeniach. Gościem specjalnym Dyskusyjnego Klubu Muzycznego „Zjawisko” będzie Rafał Cichos, fan muzyki z Tarnowskich Gór, poszukiwacz nowych brzmień, koncertowicz, stały bywalec dawnego Dyskusyjnego Klubu Muzycznego „Alterna(k)tywni” oraz obecnego „Zjawiska”, który podzieli się wrażeniami po tegorocznej edycji Enea Spring Break Showcase Festival & Conference.

Prowadzenie: Bolesław Kowalski.

Wstęp wolny (wejściówki do pobrania w kasie TCK)