Wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 912 doszło do poważnego wypadku drogowego. Droga była zablokowana przez kilkadziesiąt minut. Aby udzielić pomocy poszkodowanej, na miejscu wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Apelujemy o ostrożność!

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż po 16:00 na drodze wojewódzkiej nr 912. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 60-letni kierujący renault megane, na prostym odcinku drogi z nieustalonych jak dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem marki Toyota. W wyniku zderzenia trzy osoby zostały ranne: kierowca renault oraz 76-letni kierowca i 74-letnia pasażerka toyoty. Na miejsce zostały skierowane policyjne patrole, straż pożarna, karetka pogotowia. Konieczne było wezwanie do pomocy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które przetransportowało kobietę do szpitala. Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana przez kilkadziesiąt minut. Dokładne okoliczności tego wypadku wyjaśniają policjanci z tarnogórskiej komendy.

Apelujemy o rozważną i ostrożną jazdę. Pamiętajmy, lepiej dojechać później, ale bezpiecznie. Wspólnie zadbajmy o to, aby wszyscy podróżujący bezpiecznie dotarli do celu. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

  • Zdjęcie przedstawia drogę. Po obu jej stronach, w rowie widać dwa rozbite pojazdy. w tle widać wóz strażacki.
  • zdjęcie przedstawia rozbity samochód. W tle widać wóz strażacki, a za nim ciąg pojazdów
  • zdjęcie przedstawia rozbity samochód. z lewej strony pojazdu znajduje się wykonujący czynności policjant
  • zdjęcie przedstawia helikopter - Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. na zdjęciu widać również grupę strażaków oraz karetkę pogotowia i ratowników medycznych
  • Zdjęcie przedstawia rozbity samochód. Widać otwarte poduszki i kurtyny powietrzne.
  • zdjęcie przedstawia przód rozbitego samochodu. Auto nie posiada maski - widać silnik