Ciągły pośpiech. Niemożliwe do dotrzymania deadliny. Ciągłe zarywanie nocy. To wszystko sprawia, że jesteśmy przemęczeni i zestresowani, a przez to mniej wydajni w pracy i bardziej drażliwi w domu. Jednym ze sposobów na walkę ze stresem jest relaks w SPA, ale kto ma czas na to, żeby w ciągu dnia odwiedzać gabinety Wellness&SPA lub studia masażu? Dlatego tak chętnie decydujemy się – o ile mamy takie możliwości – na organizację domowego SPA. Jeśli Ty też rozważasz zakup minibasenu z hydromasażem do ogrodu lub cudownego wynalazku, jakim jest wanna SPA przeznaczona do montażu w łazience lub przestronnym pokoju kąpielowym, koniecznie poświęć chwilę na poznanie kilku szczegółów na temat hydromasażu oraz urządzeń SPA przeznaczonych do użytku domowego.

Jacuzzi

Określeniem jacuzzi powszechnie nazywamy minibaseny oraz wanny wyposażone w system dysz wodnych, które umożliwiają korzystanie z zalet hydromasażu podczas kąpieli. Nazwa „jacuzzi” to w rzeczywistości nazwisko włoskiego imigranta Roya Jacuzzi, który w roku 1968 w Stanach Zjednoczonych wynalazł i opatentował pierwsze urządzenie z hydromasażem. Urządzenie zostało wyprodukowane dwa lata później, w roku 1970, a od tamtego czasu znacznie unowocześnione i udoskonalone.

informacje o jacuzzi jako o wannie SPA

W swojej najbardziej podstawowej i najprostszej postaci jacuzzi to wanna wyposażona w dysze ze strumieniami wody – tego typu wanny są w dalszym ciągu bardzo popularne i znajdują zastosowanie w wielu polskich łazienkach. Współcześnie na rynku dostępne są także znacznie bardziej zaawansowane rozwiązania, które obok szerokiego wachlarza funkcjonalności – należą do nich m.in. możliwość ozonowania wody, możliwość określenia temperatury wody, możliwość zarządzania podświetleniem wanny/basenu – są wyposażone także w system elektronicznego sterowania urządzeniem. Dzięki temu wszystkie funkcje jacuzzi dostępne są już po przyciśnięciu jednego guzika.

Modele – kształty, rozmiary, systemy montażu

Jak już zdążyliśmy wspomnieć, współcześnie wanny SPA przyjmują zróżnicowaną postać, co zdecydowanie wpływa na zakres oferty sprzedażowej tego typu urządzeń – jest on tak ogromny, że niejednego inwestora przyprawił o zawrót głowy. W sprzedaży dostępne są więc minibaseny i wanny w różnych kształtach – owalne, kwadratowe i okrągłe – rozmiarach – od tych jedno- lub dwuosobowych, po kilkuosobowe – oraz kolorach. Ale to dopiero początek. Producenci oferują urządzenia o zróżnicowanym zakresie funkcjonalności – od tych najprostszych, po sterowane elektronicznie – oraz charakteryzujące się różnymi możliwościami montażu. Na rynku nie brakuje propozycji wolnostojących, zarówno do eksploatacji w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, a także szeregu rozwiązań pod zabudowę. Wanna SPA może być zabudowana w sposób, w jaki zabudowuje się najzwyczajniejszą w świecie wannę, jak również wtopiona w posadzkę. W przypadku tego drugiego wariantu o domowym SPA najlepiej pomyśleć już na etapie wykonywania pierwszych projektów naszego wymarzonego domu. Instalacji wanny wtopionej w posadzkę można dokonać praktycznie wyłącznie na parterze budynku lub w piwnicy. Może ona stanowić doskonały dodatek do domowego basenu. Inną możliwością instalacji tego typu wanny SPA jest jej możliwość „wkopania” w ziemię. Takie rozwiązanie wchodzi w grę w dwóch przypadkach – kiedy decydujemy się na spa w postaci zewnętrznego minibasenu ogrodowego lub gdy do naszego domu przyłączony jest zadaszony basen zewnętrzny, obok którego możemy zainstalować także wannę SPA z hydromasażem. Tak czy inaczej, o domowym spa powinniśmy myśleć z wyprzedzeniem, gdyż później może się okazać, iż nie wszystkie projekty i koncepcje instalacyjne będą możliwe do wdrożenia w praktyce.

Różnorodność oraz bogactwo form oferowanych rozwiązań sprawia, że niemal każdy projekt – nawet ten najbardziej śmiały – może z powodzeniem zostać zrealizowany, a my będziemy się mogli cieszyć domowym SPA, w którym będziemy mogli zażywać odrobiny relaksu każdego dnia.