Wizyta wychowanków ośrodka w komisariacie policji w Kaletach
Wczorajsza wizyta w komisariacie w Kaletach była wyjątkową okazją dla młodych wychowanków z Tarnowskich Gór, aby z bliska przyjrzeć się pracy policjantów.
  1. Dzieci z ośrodka w Tarnowskich Górach miały okazję poznania codziennej pracy policji.
  2. Policjanci zaprezentowali sprzęt oraz wyposażenie, które wykorzystują na co dzień.
  3. Spotkanie miało również na celu edukację w zakresie podstawowych zasad bezpieczeństwa.
  4. Wizyta zakończyła się wspólnym zdjęciem przed komisariatem.

W trakcie wizyty, oprócz prezentacji sprzętu, takiego jak radiowóz czy policyjna kamizelka, które wzbudziły duże zainteresowanie, policjanci skupili się na edukacji. Dzielnicowi oraz policjant służby kryminalnej opowiadali o swojej codziennej pracy, a także przypomnieli o zasadach zachowania bezpieczeństwa. Szczególnie zwrócono uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, bezpieczne zachowania podczas nadchodzących wakacji oraz zagrożenia w cyberprzestrzeni.

Spotkanie było okazją nie tylko do nauki, ale także do zabawy. Możliwość przymierzenia policyjnej kamizelki i zasiadania za kierownicą radiowozu to były momenty, które na pewno pozostaną w pamięci młodych gości. Zakończenie wizyty pod komisariatem i wspólne zdjęcie, to symboliczne podkreślenie znaczenia takich inicjatyw, które budują mosty pomiędzy policją a społecznością lokalną.

Initiatywy takie jak ta przyczyniają się do lepszego zrozumienia roli policji w społeczeństwie oraz podnoszą świadomość społeczną najmłodszych, co do zasad bezpiecznego zachowania. Warto podkreślić, że takie spotkania mają kluczowe znaczenie w kształtowaniu pozytywnego wizerunku służb w oczach przyszłych dorosłych.


KPP w Tarnowskich Górach