Zmienne warunki na drodze w połączeniu z brakiem dostatecznej uwagi, mogą prowadzić do powstawania groźnych zdarzeń drogowych. Wczoraj policjanci z drogówki obsłużyli dwie, groźnie wyglądające kolizje. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Apelujemy o rozwagę.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce kilka minut po godzinie 15.00 przy ulicy Poziomkowej w Tarnowskich Górach. Jak ustalili policjanci 21-letnia mieszkanka Tarnowskich Gór, jadąc swoim renault ulicą Grzybową, nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze. Efektem tego była utrata panowania nad pojazdem, a finałem jej podróży była kolizja z ogrodzeniem jednej z posesji przy ulicy Poziomkowej. 

Drugie ze zdarzeń miało miejsce przed godziną 19.00 na ulicy Wiejskiej w Księżym Lesie. Powodem kolizji, podobnie jak w pierwszym przypadku, była utrata panowania nad pojazdem. Oplem podróżował 25-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego, który miał wiele szczęścia. Jego pojazd wjeżdżając do przydrożnego rowu, wywrócił się na dach. Na szczęście kierujący nie odniósł żadnych obrażeń. 

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Ciągle zmieniające się warunki na drodze, opady atmosferyczne, pośpiech, brawura – to tylko kilka czynników negatywnie wpływających na bezpieczeństwo. Pamiętajmy, aby dostosować prędkość do aktualnie panujących warunków na drodze i zachować rozwagę w trakcie manewrowania pojazdami. 

  • na zdjęciu samochód na dachu
  • na zdjęciu samochód na dachu
  • na zdjęciu rozbity czarny samochód
  • na zdjęciu rozbity czarny samochód
  • na zdjęciu samochód wbity w ogrodzenie posesji
  • na zdjęciu samochód wbity w ogrodzenie posesji