W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego obsłużyli kilka zdarzeń, w których ranna została jedna osoba. Oprócz tego wypadku miała miejsce jedna kolizja z udziałem trzech samochodów, a na drodze krajowej ciągnik z naczepą zablokował drogę. Apelujemy do wszystkich o rozsądek na drodze.

Do wypadku drogowego doszło w sobotę 21 stycznia po godzinie 15.00. Na skrzyżowaniu ulicy Opatowickiej i Obwodowej zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe. Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący volkswagenem, 31-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór, najechał na tył poprzedzającego go bmw, którego kierujący czekał na zmianę świateł. Był to 51-letni mieszkaniec Gliwic, z którym podróżowała 47-letnia tarnogórzanka. W wyniku uderzenia kobieta doznała obrażeń i została przewieziona do szpitala. Tarnogórscy śledczy zbadają całe zdarzenie i wyjaśnią dokładnie jego przyczyny.

na zdjęciu skrzyżowanie ulic, którym doszło do wypadku

Tego samego dnia po godzinie 7.00 na drodze krajowej numer 94 pomiędzy Wieszową a Boniowicami, doszło do zdarzenia z udziałem samochodu ciężarowego z naczepą. Mundurowi na miejscu ustalili, że 52-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego, prowadząc ciężarowego mercedesa, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, czego efektem była utrata panowania nad pojazdem. W wyniku poślizgu pojazd zablokował całą szerokość drogi. Nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał, a kierujący dostał mandat.

na zdjęciu samochód ciężarowy z naczepą w poprzek drogi

W piątek 20 stycznia po godzinie 17.00 na drodze krajowej numer 78 w Szałszy doszło do kolizji trzech samochodów osobowych. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a jego przebieg ustalili stróże prawa. Powodem stłuczki było niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, a sprawcą był 34-latek z Gliwic, który jadąc citroenem, uderzył w skodę. Nie mając wpływu na sytuację, kierujący skodą 39-latek z Włocławka, siłą odrzutu uderzył w toyotę, którą jechała 49-latka z Szałszy. Sprawca z citroena został ukarany mandatem.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Ciągle zmieniające się warunki na drodze, w połączeniu z pośpiechem i brakiem dostatecznej uwagi, mogą prowadzić do przykrych w skutkach zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy od nas samych!