Najpopularniejsze srebrne monety bulionowe – zobacz listę najczęściej wybieranych monet!

Monety inwestycyjne, czyli monety bulionowe to nie tylko te wykonane ze złota. Dzisiaj inwestorzy coraz częściej skłaniają się też ku monetom srebrnym. Dlaczego warto zdecydować się na ich kupno? Jakie z nich są najczęściej wybierane w celu ulokowania pieniędzy?

Srebrne monety inwestycyjne – dlaczego warto?

Monety inwestycyjne są prostym sposobem na inwestowanie pieniędzy w celu zabezpieczenia ich przed utratą wartości oraz dodatkowego zarobku.

Do monet inwestycyjnych, które również określane są mianem bulionowych, zaliczane są różne typy monet. Są to też srebrne monety bulionowe, które powstają ze srebra o próbie 9999.

Tym, co wyróżnia tego typu monety inwestycyjne, jest w szczególności ich przystępna cena, ponieważ kurs srebra jest niższy od złota. Dzięki temu monety te są też dostępne dla początkujących inwestorów, którzy nie mogą pozwolić sobie finansowo na kupno monet złotych.

Jakie srebrne monety bulionowe kupować?

Duży wybór monet bulionowych powoduje, że początkujący inwestorzy często nie wiedzą, na co się zdecydować. Zobacz, jakie srebrne monety bulionowe kupować i gdzie warto je zamówić!

Amerykański Orzeł

Jest to jedna z najczęściej kupowanych monet inwestycyjnych srebrnych. Emitowana jest przez Stany Zjednoczone i widać na niej symboliczne dla tego kraju zwierzę – orła.

Południowoafrykański Krugerrand

Do chętnie wybieranych monet inwestycyjnych zaliczany jest również Południowoafrykański Krugerrand. Moneta ta wybijana jest w RPA.

Chińska Panda

W Chinach powstaje moneta inwestycyjna srebrna określana jako Chińska Panda. Można zobaczyć na niej te właśnie zwierzęta.

Australijski Kangur

Z kolei w Australii popularna jest moneta określana mianem Australijskiego Kangura. Na tej monecie bulionowej widnieje sylwetka tego zwierzęcia.

Wiedeński Filharmonik

Do jednych z najczęściej kupowanych monet inwestycyjnych w Europie zaliczana jest ta emitowana przez Austrię moneta. Nawiązuje ona swoim wzornictwem do popularnej filharmonii w Wiedniu.

Kanadyjski Liść Klonowy

Następną znaną monetą bulionową srebrną jest Kanadyjski Liść Klonowy, który jest emitowany przez mennicę kanadyjską.

Brytyjska Britannia

W Europie chętnie wybierana jest też ta moneta, która produkowana jest przez The Royal Mint.

Powyższe monety bulionowe srebrne można obecnie kupować w wielu sklepach. Najlepiej zamawiać je w uznanych mennicach oraz w sklepach numizmatycznych, które mają pozytywne opinie klientów. Dostępne są one również w internecie.