Policja Tarnowskie Góry: Policjanci walczyli o życie desperata
Dzięki szybkim działaniom i reanimacji mieszkańca powiatu tarnogórskiego, policjanci uratowali życie mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. 37-latek wisiał na drzewie z zaciśniętą na szyi pętlą i nie dawał oznak życia. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów z Tarnowskich Gór oraz Komisariatu Policji w Kaletach przywrócono mu czynności życiowe. Desperat w stanie ciężkim, lecz stabilnym trafił pod opiekę lekarzy.
Wczoraj, policjanci z Kalet otrzymali informację o mężczyźnie, który poszedł do lasu, chcąc popełnić samobójstwo. Kryminalny z Kalet, który przyjmował zgłoszenie, natychmiast ustalił, w którym miejscu mógł znajdować się desperat i przekazał te informacje dyżurnemu tarnogórskiej jednostki. Na miejsce dyżurny natychmiast skierował policyjne patrole, które zaczęły przeszukiwać teren leśny.
Chwilę później policjanci z Tarnowskich Gór oraz Komisariatu Policji w Kaletach, nieopodal drogi przeciwpożarowej, na jednym z drzew zauważyli wiszącego mężczyznę, który nie dawał oznak życia. Stróże prawa natychmiast odcięli pętlę i przystąpili do resuscytacji nieoddychającego mężczyzny. Równocześnie powiadomili o wszystkim pogotowie ratunkowe, podając dokładną lokalizację. Mundurowi przywrócili czynności życiowe 37-latka i do czasu przyjazdu ratowników medycznych monitorowali jego funkcje życiowe. Mieszkaniec powiatu tarnogórskiego w stanie poważnym, lecz stabilnym trafił do szpitala. W tym przypadku pomoc przyszła w ostatniej chwili…
Kryzys emocjonalny może dotknąć każdego. Warto wiedzieć, jak rozwiązywać problemy lub wesprzeć innych w samodzielnym rozwiązywaniu trudności. Warto również nie wahać się i skorzystać z porady specjalisty z dziedziny psychologii, czy psychiatrii, działających m.in. w każdej poradni zdrowia psychicznego. W Tarnowskich Górach takie poradnie funkcjonują np. przy ul. Piłsudskiego 16 oraz Pyskowickiej 47-51
APEL: Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111. Zachęcamy także do korzystaniaz bezpłatnej linii telefonicznej 800 70 2222 , gdzie specjaliściprzez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu są gotowi ofiarować wsparcie osobom z myślami samobójczymi. Podobną pomoc można uzyskać na stronie internetowej www.liniawsparcia.pl tj. poradę specjalisty w dziedzinie psychiatrii, prawa, czy pomocy społecznej, porozmawiać przez czat internetowy, wysłać wiadomość e-mail oraz znaleźć informacje o instytucjach pomocowych.
Autor: krystian