Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry

W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną, tradycyjne spotkania policjantów z dziećmi w szkołach, zmieniły się w zdalne prowadzenie zajęć profilaktycznych. Mundurowi dotykają problematyki od bezpieczeństwa w ruchu drogowym po bezpieczne zachowania w domu i w kontaktach z obcymi, kończąc na demoralizacji, przestępczości nieletnich i cyberzagrożeniach.

Nowa rzeczywistość to nowa forma komunikacji. Tarnogórscy policjanci prowadzą zajęcia profilaktyczne online i biorą udział w spotkaniach z młodzieżą, która obecnie obowiązek szkolny realizuje zza komputera.
Policyjny profilaktyk połączyła się przez Internet ze szkołą Podstawową nr 3 w Tarnowskich Górach. Podczas zajęć online, policjantka rozmawiała z dziećmi przede wszystkim o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Uświadamiała uczniów, jak ważne jest noszenie odblasków szczególnie w okresie jesienno-zimowym.
Policjantka podkreślała, że piesi powinni pamiętać, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Każdy pieszy i rowerzysta powinien mieć na uwadze swoje bezpieczeństwo i zadbać o to, aby być widocznym. Latarka, kamizelka lub jakikolwiek element odblaskowy sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze, będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.
Na koniec spotkania, policjantka oraz wychowawczyni klasy, poprosiły uczestników spotkania, aby każdy z nich własnoręcznie przygotował odblask.
Pamiętaj:
1. Noś odblaski – odbijaj światło!
Przy zakupie odblasku zwróć uwagę czy element odblaskowy posiada certyfikat (znak CE).
2. Bądź widoczny – nie zasłaniaj!
Sprawdź, czy elementy odblaskowe nie są zasłonięte przez np.: szalik, torbę czy plecak.
3. Dbasz o zdrowie – świeć przykładem!
Lubisz biegać? Używaj elementów odblaskowych, jeśli nie masz na stałe wszytych w ubranie sportowe.
4. Kochasz – zadbaj o bezpieczeństwo!
Zadbaj, aby Twoi bliscy byli widoczni na drodze i używali elementów odblaskowych.
5. Żyć – to myśleć!
Nie wchodź na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejście dla pieszych. Noś elementy odblaskowe.
Nie wchodź na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejście dla pieszych. Noś elementy odblaskowe.