Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry

Policjanci z tarnogórskiej grupy SPEED zatrzymali 37-latkę, która kierując fiatem, w obszarze zabudowanym jechała 106km/h. Kierująca, oprócz nałożonego mandatu i punktów karnych, straciła prawo jazdy. Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Kierowco, zwolnij! Pamiętaj – życie masz tylko jedno, podobnie jak pasażerowie, których wieziesz...

W miniony piątek, policjanci z grupy SPEED na ulicy Śląskiej w Miasteczku Śląskim kontrolowali prędkość przejeżdżających pojazdów. W pewnej chwili, na wyświetlaczu urządzenia mierzącego prędkość samochodów, pojawił się wynik 106 km/h. Stróże prawa zatrzymali do kontroli kierującą samochodu marki Fiat Stilo, która przekroczyła dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 56 km/h. Kobieta została ukarana 400 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi. Oprócz tego 37-latka straciła prawo jazdy. Mieszkanka Lublińca najbliższe trzy miesiące będzie musiała powstrzymać się od jazdy.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50km/h, traci prawo jazdy na 3 miesiące.

W przypadku, gdy ponownie zostanie zatrzymany przez policję w czasie trwania zakazu, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy.

Po raz trzeci za takie zachowanie w czasie 6-miesięcznego okresu zakazu będzie go czekało ponownie przystąpienie do egzaminu na prawo jazdy.

Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko, zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Niestety nikt nie zastanawia się, co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego. W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną samochody, natomiast w najgorszym - ktoś może stracić zdrowie, a nawet życie...