Śledczy z Tarnowskich Gór wyjaśniają szczegółowe okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę. Pomimo szybkiej reanimacji przez policjanta po służbie i innych świadków, śmierć poniósł kierowca audi, który najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem. Stróże prawa apelują po raz kolejny o ostrożność i rozsądek za kierownicą.

Do zdarzenia doszło w sobotę tuż po godzinie 14.00 na ulicy Grzybowej w Tarnowskich Górach. Jak wstępnie ustalili policjanci, 23-letni kierowca audi, na łuku drogi, z nieustalonych jak dotąd przyczyn, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie posesji, a następnie uderzył w ścianę domu jednorodzinnego. Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawił się będący w pobliżu policjant po służbie oraz dwóch innych świadków, którzy reanimowali mężczyznę. Niestety nie udało się przywrócić funkcji życiowych mężczyzny, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Miejsce wypadku zabezpieczali tarnogórscy policjanci, którzy wyznaczyli objazdy. Okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia wyjaśniać będzie miejscowa prokuratura we współpracy z tarnogórską jednostką policji.

Stróże prawa apelują po raz kolejny o ostrożność i rozsądek za kierownicą. Niech to tragiczne zdarzenie minionego weekendu będzie przestrogą dla wszystkich, którzy niechętnie zdejmują nogę z gazu i ryzykują za kierownicą, łamiąc przepisy ruchu drogowego. Kierowco, pamiętaj – życie masz tylko jedno, podobnie jak pasażerowie, których wieziesz...

  • na zdjęciu widać kompletnie zniszczony przód samochodu osobowego. Nie ma maski, widać zgnieciony silnik
  • Na zdjęciu widać róg ściany budynku. Elewacja jest zniszczona, widać pustaki
  • na zdjęciu widać policjanta, który stoi przed kompletnie zniszczonym samochodem osobowym
  • Na zdjęciu widać drogę i zniszczone ogrodzenie. W oddali widać dom jednorodzinny i "wbity" w ścianę budynku samochód osobowy. Obok samochodu widać czerwony parawan.
  • wnętrze samochodu. Połamane fotele i zniszczona deska rozdzielcza
  • Bok samochodu. Widać otwarte drzwi od strony kierowcy, a wewnątrz auta połamane fotele i zniszczona deska rozdzielcza. Samochód ma wybite szyby.