Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry

Zbliżają się Mikołajki – pamiętaj o prezentach!

W Mikołajki z reguły wręczamy sobie drobniejsze upominki niż pod choinkę – mimo tego warto pamiętać i o tej tradycji. Czasem drobne rzeczy podarowane od serca cieszą najbardziej: podpowiadamy, jak wybrać najciekawsze prezenty.

Pokaż, że kochasz!

Święta to magiczny okres, w który warto wyrażać uczucia. Najlepiej wybrać na Mikołajki prezent pokazujący, jak bardzo zależy Ci na bliskiej osobie. To świetny czas na podarowanie kubka czy breloczka z piękną sentencją. Można również zdecydować się na prezent związanymi z zainteresowaniami danej osoby. Z odrobiną chęci można znaleźć prezent dla każdego hobbysty: na przykład w sklepie 4gift można znaleźć ciekawy prezent dla podróżnika. Takie podarunki, nieważne, czy wybrane dla rodziny, znajomych czy też dla ukochanej osoby, z pewnością rozgrzeją serca w ten chłodny czas.

Prezenty dla różnych osób – czy można kupić je w jeden dzień?

Oczywiście, że tak. Zakupowe szaleństwo w święta ma swój urok! Jednak osoby, które wolą kupić wszystkie prezenty za jednym razem również wyjdą z zadania zwycięsko. Wystarczy udać się do sklepu (lub przeszukać Internet!) z przygotowaną wcześniej listą osób. Imiona można powiązać z hasłami takimi jak zainteresowania danej osoby. Dzięki temu nie zapomnisz o nikim i nie będzie potrzeby ponownej wyprawy na zakupy. W dodatku wcześniejsze uporządkowanie myśli sprawi, że nie będziesz musiał przypominać sobie nagle, co konkretnie lubi jedna z obdarowywanych osób.

Co kupić na Mikołajki, a co pod choinkę

W zasadzie zależy do tylko od nas – z reguły Mikołajki to okres wręczania drobnych prezentów, można jednak zamienić zwyczaje kolejnością. Mikołajki nie wiążą się też z taką tajemnicą i niespodzianką, jak Boże Narodzenie. Prezenty (szczególnie te dla dzieci) mogą być wybrane bardziej spontanicznie – a często zdarza się, że decyzje pod wpływem chwili okazują się trafione w dziesiątkę! Dobrym pomysłem jest zakup na Mikołajki prezentu związanego bezpośrednio z zainteresowaniami danej osoby. W takiej sytuacji, pod choinkę można kupić bardziej użytkowe przedmioty (jak np. ubrania czy perfumy) lub totalnie zaszaleć z inwencją twórczą.