Styl wcale nie zna rozmiaru. Także ci mężczyźni, którzy noszą odzież większą niż standardowa, mogą wyglądać dobrze na każdą okazję i czuć się komfortowo. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wybierać odpowiednie ubrania męskie w dużych rozmiarach, sprawdź nasze porady!

Często można spotkać się ze zdaniem, że im większy rozmiar odzieży, tym więcej problemów z jej wyborem. Rzeczywiście, osoby noszące duże rozmiary, które mogą dochodzić nawet do 10XL, mają znacznie mniejszy wybór różnych modeli niż te, które mają szczuplejszą sylwetkę.

Warto jednak pamiętać o tym, że także w ubraniach w dużych rozmiarze można wyglądać atrakcyjnie. Kluczem jest dobór tych, które rzeczywiście będą świetnie leżały i dzięki temu mogą także optycznie wyszczuplić sylwetkę.

Jak wybierać ubrania w dużych rozmiarach, które pozwalają na wyszczuplenie zbyt szerokiej sylwetki? Sprawdź nasz poradnik poświęcony temu tematowi!

Porady, które warto zapamiętać:

  • Wybieraj ubrania, które tworzą pionowe linie, na przykład koszulę z wydłużonym kołnierzykiem, z wzorem w pionowe, cienkie paski, kurtkę z kontrastującym zamkiem, spodnie zaprasowane w kant, jeansy z pionowymi wytarciami.

  • Unikaj odzieży posiadającej duże wzory – duża kratka, szerokie pasy czy też hawajskie kwiaty mogą dodać sylwetce masywności, dlatego lepiej decydować się na te, które mają drobniejsze wzory.

  • Postaw na ciemniejsze kolory – ciemne kolory pozwalają na optyczne wyszczuplenie sylwetki. Gdy wybieramy jasne kolory, na przykład koszulę, dobierzmy do nich ciemniejszą odzież wierzchnią – kurtkę, marynarkę.

  • Dobieraj fasony dopasowane do sylwetki – zbyt obszerne ubrania w za dużym rozmiarze to problem wielu mężczyzn, dlatego też najlepiej wybierać ubrania, które są w prawidłowym rozmiarze oraz posiadają dopasowany, lecz nie opinający fason.

  • Kupuj ubrania wykonane z odpowiednich tkanin – sylwetka może wydawać się przytłoczona wtedy, gdy nosimy ubrania wykonane z grubych tkanin, na przykład z flaneli, sztruksu czy grubo dziergane swetry. Zamiast nich najlepiej zdecydować się na odzież, która jest wykonana z tkanin gładszych, cieńszych, matowych.

Porady te doskonale sprawdzają się zarówno w przypadku odzieży eleganckiej, na przykład koszul czy garniturów, jak również odzieży przeznaczonej na co dzień – t-shirtów czy jeansów.

Więcej porad dotyczących doboru odzieży męskiej w dużych rozmiarach można znaleźć na blogu internetowym: https://meskaodziez.pl/.

Gdzie kupić dobrą odzież męską w większych rozmiarach?

Wielu mężczyzn noszących ubrania w większych rozmiarach ma dużo trudności z doborem takich modeli, które będą odpowiadały nie tylko ich sylwetce, ale także gustowi. W zwykłych sklepach sieciowych dostępne są najczęściej ubrania w rozmiarach standardowych.

Aby zakupy były udane, warto sprawdzić, które firmy odzieżowe specjalizują się w szyciu odzieży w większych rozmiarach. Działy z dużymi rozmiarami znajdziemy w wybranych sklepach sieciowych, które działają także stacjonarnie, a także możemy zdecydować się na odwiedzenie sklepów, które specjalizują się w rozmiarach większych niż inne.

Wiele świetnych modeli ubrań w dużych rozmiarach na co dzień oraz na ważne okazje czeka także w sklepach internetowych. To właśnie tam bez problemu kupimy produkty zaliczane do kategorii odzież męska duże rozmiary. To najlepszy sposób na wygodne zakupy bez konieczności wychodzenia z domu – paczka zostanie dostarczona wprost pod drzwi. Dodatkowo, nie musimy obawiać się, że zakupy nie będą udane. Mamy prawo do zwrotu, dlatego wtedy, gdy dane ubrania nie będą nam odpowiadały, możemy zwrócić je do sklepu w ciągu 14 dni.

Zatem dzięki doborowi odpowiedzieć odzieży możesz wyglądać świetnie niezależnie od tego, jaki nosisz rozmiar!