6 września (piątek), godz. 20:30


Koncert - Margaret

Podbiła świat utworem „Thank You Very Much”, oczywiście we własnym trendy stylu.

Kolejnymi singlami, mającymi milionowe odsłony na You Tube, były „Tell Me How Are Ya” oraz „Wasted”, który został ogłoszony utworem roku 2014 przez Radio Zet. Kolejny utwór - „Start a Fire” - był oficjalnym hymnem Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn. 

W 2014 premierę miał pierwszy album studyjny Margaret o tytule  „Add the Blonde”.  Promujący go singiel „Heartbeat” w serwisie YouTube osiągnął ponad 36 mln wyświetleń oraz przez wiele tygodniu okupował pierwsze miejsca na radiowych listach przebojów. W 2015 do sklepów trafiła jazzowa płyta Artystki nagrana wraz z Matt Dusk - osiągnęła ona status platynowej płyty.

W lutym 2016 artystka wydała utwór „Cool Me Down”, który pokrył się w Polsce podwójną platyną, a w Szwecji został certyfikowany złotem. Utwór ten grany był w rozgłośniach na całym świecie, w tym w Szwecji, Niemczech, Grecji, Brazylii, Francji, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. 

W 2017 premierę miała piosenka „Blue Vibes”, promująca film „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”. 
W tym samym roku ukazał się drugi studyjny album Artystki „Monkey Business”. W związku z rosnącą popularnością poza granicami Polski w 2018 wystąpiła w Goteborgu w ramach szwedzkiego festiwalu Melodifestivalen z utworem  „In My Cabana”.  Utwór ten dotarł do pierwszego miejsca listy sprzedaży iTunes w Szwecji - Margaret jest pierwszym polskim artystą, któremu udało się osiągnąć taki wynik. W 2018 Margaret zaprezentowała utwór „Byle jak”, który stał się jednym z największych hitów Artystki. Na początku 2019 ukazał się kolejny anglojęzyczny hit pt. ”Tempo”,   który króluje na listach przebojów w Szwecji, Norwegii i w Polsce. Maj 2019 to kolejny ważny moment w karierze Margaret - autorski album Gaja Hornby – polskojęzyczny debiut fonograficzny Margaret i tym samym odsłona jej muzycznego alter ego: Urban Pop, jakiego w Polsce jeszcze nie było.

Margaret podbija także internet - na Facebooku ma 621 tys. fanów, jej Instagram śledzi 876 tys. fanów. Artystka posiada też własną aplikację mobilną przeznaczoną dla swoich fanów.

Wstęp wolny

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.