Właściwa reakcja kierującego z Radzionkowa, pomogła zatrzymać policjantom kobietę, wobec której zachodziła obawa prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. 34-latka jadąc Mazdą wjeżdżała na przeciwległy pas ruchu i uderzała o krawężniki. Niebezpieczna jazda zakończyła się na skrzyżowaniu Obwodnicy i Wyszyńskiego, gdy mężczyzna podbiegł i wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Okazało się, że takie zachowanie było skutkiem lekarstwa, po którym jazda jest zabroniona.

Wczoraj po godzinie dziewiętnastej, dyżurny tarnogórskiej komendy skierował radiowóz na skrzyżowanie ulic Obwodowej i Wyszyńskiego w Tarnowskich Górach, gdzie mężczyzna udaremnił jazdę pijanej kobiecie. Przybyłym policjantom, 41-letni mieszkaniec Radzionkowa opowiedział, że jadąc za samochodem Mazda na oleskich rejestracjach, widział jak kierujący tym pojazdem wjeżdża na przeciwległy pas i odbija się od krawężników. Widząc tą niebezpieczną jazdę zareagował i gdy samochód się zatrzymał na skrzyżowaniu, podbiegł do samochodu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Kierującą była kobieta. Policjanci na miejscu wylegitymowali 34-letnią kobietę z gminy Olesno i przebadali na zawartość alkoholu. Z relacji kierującego można było przypuszczać, że kierująca jest pijana. Badanie urządzeniem wykazało jednak, że kobieta jest trzeźwa. Przeprowadzono jeszcze badanie narkotesterem, który też nie wykrył zakazanych substancji. Kobieta dopiero po czasie przyznała się że regularnie zażywa lekarstwo po którym kierowanie pojazdami jest zabronione. Kierującej zatrzymano prawo jazdy i udano się z nią na pobranie krwi. Pojazd został zabezpieczony przez pomoc drogową.

Pamiętajmy:

W naszym prawie istnieje przepis zakazujący prowadzenia nie tylko pod wpływem alkoholu, ale też środków działających podobnie do niego i środków odurzających. Za kierowanie pod wpływem leków działających podobnie do alkoholu można stracić prawo jazdy na trzy lata. A jeżeli ich stężenie jest na tyle wysokie, że działają równie silnie jak np. narkotyk, to kierowca może stracić prawo jazdy na 10, a sam trafić do więzienia na dwa lata

Odpowiedzialnemu kierującemu, który zareagował na zagrożenie, serdecznie gratulujemy obywatelskiej postawy! Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy od nas wszystkich. Zdecydowany sprzeciw i reagowanie w sytuacjach, gdy mamy podejrzenie kierowania pod wpływem alkoholu może przyczynić się do uniknięcia wypadku, kolizji bądź innego niebezpiecznego zdarzenia drogowego.