Samozamykacze z blokadą

3 min czytania
Samozamykacze z blokadą

Niektóre obiekty wymagają specjalistycznego osprzętu, który będzie nadzorował przepływ ludzi, towarów, czy informacji. W nowoczesnych obiektach, aby usprawnić te procesy, stosuje się cały szereg innowacyjnych nowinek technologicznych, które mają ułatwiać codzienną pracę na takim obiekcie. W wielu obiektach, odpowiednia kontrola dostępu do określonych pomieszczeń, gra kluczową rolę. Systemy kontroli dostępu, lub akcesoria, takie jak samozamykacze z blokadą, są tam nieodzowne.

Jak działa samozamykacz

Działaniesamozamykacza, jest stosunkowo proste. Przynajmniej w podstawowych modelach. Są to specjalistyczne siłowniki, które automatycznie domykają otwarte wcześniej drzwi. Dzięki mnogości różnych modeli na rynku, można dostosować odpowiedni domykacz do drzwi do danej futryny, drzwi i ścian. Można dostosować ich wielkość, szerokość ramienia, oraz siłę działania. Większość modeli występujących na rynku, posiada regulację w zakresie tempa zamykania się drzwi, oraz siły docisku, więc są to uniwersalne urządzenia, które można dostosować do wymogów danego lokalu. Domykacz do drzwi, można zastosować zarówno przy szklanych drzwiach wejściowych do biura, jak również w metalowych drzwiach magazynu.

Samozamykacze z blokadą

Wiele osób zadaje pytanie: jak działają samozamykacze z blokadą? Jest to mechanizm, który pozwala na zablokowanie siłowników domykacza drzwi, gdy jego ramiona są rozwarte. Samozamykacz do drzwi można wtedy wykorzystać, gdy chce się, aby drzwi pozostały całkowicie otwarte.

Istnieją również samozamykacze z blokadą otwarcia. Jest to funkcja, która jest bardzo przydatna w magazynach, biurach, a nawet w budynkach mieszkalnych, w których dba się o to, aby do określonych pomieszczeń był ograniczony dostęp. Działanie takiego samozamykacza do drzwi jest stosunkowo proste. Blokuje się on po zamknięciu drzwi, a otworzyć je można jedynie z drugiej strony. Takie zastosowanie ma również rację bytu w bankach i innych obiektach, które ustawowo podlegają ochronie koniecznej.

Takie rozwiązanie, sprawdzi się również w przypadku lokali mieszkalnych, takich jak bloki, czy apartamenty. W większości przypadków, niepożądanym jest, aby wejście na klatkę schodową, było ciągle otwarte. Drzwi zamknięte od wewnątrz, utrudniają wychodzenie mieszkańcom, którzy za każdym razem muszą używać klucza. W takim przypadku domykacz do drzwi sprawdzi się idealnie.

Jak montuje się domykacz do drzwi

Domykacz drzwi, można zamontować w drzwiach wykonanych z dowolnego materiału. Trzeba tylko odpowiednio dobrać śruby i kołki montażowe. Do samej instalacji, wymagana jest jedynie wiertarka, jednak warto zatrudnić do tego fachowca, który na co dzień się tym zajmuje. Kupując samozamykacz w sklepie , warto poprosić o namiary na sprawdzone ekipy, które oferują montaż samozamykaczy w Warszawie. W dużych miastach, nie powinno brakować specjalistów, którzy będą potrafili wykonać taką usługę sprawnie i solidnie. W razie kłopotów ze znalezieniem takiej firmy, zawsze można poszukać w internecie.

W przypadku zdecydowania się na samodzielny montaż, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość zastosowanych materiałów. Do montażu należy użyć solidnych śrub, gdyż będą one narażone na spore przeciążenia. Trzeba je również bardzo mocno osadzić, aby nie dało się ich wyszarpać. Montując samozamykacz, należy trzymać się zaleceń producenta, gdyż w przeciwnym razie, po zbyt mocnym ustawieniu siłownika, może on spowodować, że cały mechanizm szybko się obluzuje.

Autor: Zewnętrzny materiał partnerski

tarnowskie24_kf