Dalszych przygód i zdrowia życzył dziś 18 parom obchodzących w tym roku 50, 55 i 60. rocznicę ślubu Arkadiusz Czech, Burmistrz Tarnowskich Gór. Uroczystość odbyła się dziś w Sali Ślubów Urzędu Miejskiego. Złożył się na nią oczywiście toast, składanie życzeń, wręczanie kwiatów i prezentów oraz spotkania ze „starymi znajomymi”.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymali dziś Elżbieta i Marek Wójcikowie oraz Bogumiła i Witold Proszowscy.

60-lecie małżeństwa obchodzili dziś Teresa o Włodzimierz Zarychtowie, Maria i Edward Jędrykowie, Edyta i Alojzy Imachowie, Róża i Jerzy Rzepczykowie, Wanda i Jan Nowakowie, a także Róża i Edward Krawczykowie (pani Róża nie mogła być na uroczystości).

Wśród obchodzących 55 lat małżeństwa znalazły się dwie pary o tym samym nazwisku. Irena i Helmut oraz Urszula i Ewald Krywalscy, choć nie są rodziną znają się od lat. Ostatnio spotkali się pięć lat temu z okazji wręczenia medali za złote jubileusze, ale nie było to początek ich znajomości.

– Razem z panią znamy się z porodówki – razem rodziłyśmy nasze pierwsze dzieci – śmiała się pani Irena, której wraz z mężem towarzyszyła dziś wnuczka Julia.

Jubileusz 55 lat małżeństwa , oprócz państwa Krywalskich (obu par) obchodzili dziś także:

Barbara i Stanisław Lisiakowie, Barbara i Henryk Zyzikowie, Cecylia i Ernest Mrachaczowie, Maria i Eugeniusz Wawroszowie, Irena i Piotr Skrzypcowie, Karin i Edward Baronowie, Teresa i Tadeusz Kondiuchowie oraz Lidia i Stanisław Banasikowie.