Jak zaoszczędzić na remoncie kuchni? 4 pomysły

Remont to kosztowne przedsięwzięcie. Są jednak sposoby na to, by nieco na nim zaoszczędzić. Poniżej prezentujemy 4 pomysły, które pozwolą na zminimalizowanie kosztów związanych z metamorfozą kuchni. Sprawdź, jak wydać mniej, a cieszyć się nowym odmienionym wnętrzem.
1. Płyta indukcyjna czy gazowa?
Sprzęt AGD jest bardzo kosztowny. Co więcej, różnice w cenach są bardzo znaczące. Droższy jest sprzęt do zabudowy od wolnostojącego , tak jak i płyta gazowa jest tańsza niż indukcyjna. Warto zastanowić się, jakie rozwiązanie będzie wystarczające. Może okazać się, że wcale nie potrzeba aż tak drogiego sprzętu. Warto poczytać w sieci, co będzie lepszym wyborem. Dylemat, czy bardziej opłaca się płyta indukcyjna czy gazowa sprawdza www.oszczedzanienaetacie.pl, przywołując najważniejsze argumenty. Dzięki tego typu poradom znacznie łatwiej jest podjąć decyzję. Dobrze, gdy dzięki niej uda się nieco zaoszczędzić.
2. Tani remont kuchni odnawianie mebli
Ile kosztuje remont kuchni? Przede wszystkim tyle, ile jesteśmy w stanie za niego dać. W sytuacji, gdy chce się wymienić wszystko, trzeba będzie liczyć się z wysokimi wydatkami. Warto, jeszcze przed rozpoczęciem remontu, przyjrzeć się posiadanym rzeczom i sprawdzić, czy coś nadaje się do zatrzymania. Często okazuje się, że to właśnie meble mogą zostać. Wystarczy je po prostu odnowić. W zależności od tego, co uległo w nich zużyciu, można to naprawić. Jeśli są to uchwyty wymiana jest bardzo łatwa. Jeśli bolączką są zawiasy też da się to zrobić niewielkim nakładem pracy i finansowym. A co jak nie podoba nam się kolor czy wzór mebli? To wymaga większego wysiłku. Często konieczne jest malowanie lub oklejanie specjalną okleiną. Jednak nie oznacza to niemożliwego. Czasami sama wymiana blatu już jest ogromną zmianą.
3. Tani sprzęt AGD
Remont kuchni tanim kosztem to również kwestia inwestycji w duże AGD. Można zrobić to ze znacznie mniejszym wkładem finansowym, niż się wydaje. Jak? Zamiast kupować sprzęt AGD w klasycznych sklepach, można udać się do outletu. Tam urządzenia też są nowe, tylko są to końcówki kolekcji, modele powystawowe lub z uszkodzonymi opakowaniami.
Tańsze będą też używane sprzęty. Dzisiaj szukać można ich w komisach, na serwisach ogłoszeniowych, ale i w grupach w social mediach. Zdarza się, że kupić można praktycznie nową lodówkę czy zmywarkę a w znacznie niższej cenie.
Bywa, że ludzie oddają AGD za darmo. Trzeba zająć się jednak wyniesieniem i transportem urządzenia. Czasami nie ma czasu na organizowanie sprzedaży i lepiej zaoferować oddanie sprzętu AGD w zamian za dobre słowo.
4. Co zamiast płytek w kuchni?
Najgorsze podczas remontu kuchni jest zrywanie starych okładzin ściennych i podłogowych. To dużo pracy, wynoszenia i utylizowania gruzu, a później przygotowania powierzchni pod nowe płytki, ich kupno, kładzenie i fugowanie. Wiadomo, że czasami kafelki są uszkodzone i nie ma innego wyjścia. Jeśli jednak nie są w złym stanie, warto pomyśleć nad innym rozwiązaniem. Dzisiaj z łatwością można kupić farby do kafelków. Można pomalować nimi stare płytki na inny kolor. Sprawdza się to zwłaszcza na ścianach.
A co z podłogą? Tutaj niestety farba może nie być dobrym wyjściem, bo będzie się z czasem ścierać. Ale jeśli podłoga jest w dobrym stanie, można zdecydować się na coś innego. Co? Położyć panele winylowe. Mają właściwości jak kafelki, a można kłaść je na płytki. Owszem, swoje kosztują, ale na pewno ich kupno i przymocowanie wyjdzie taniej niż zrywanie starej okładziny i klejenie nowej. Jeszcze tańszym, choć niekoniecznie tak efektywnym i trwałym rozwiązaniem jest położenie na ziemi wykładziny. Da się kupić taką, której wzór imituje płytki łazienkowe.
Autor: Zewnętrzny materiał partnerski