Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry

Co to jest osobista porada finansowa?

Uzyskanie osobistej porady finansowej wymaga zaangażowania wykwalifikowanego doradcy finansowego, który będzie starał się zrozumieć Ciebie, Twój stosunek do pieniędzy i ryzyka inwestycyjnego, Twoją obecną sytuację oraz to, co chcesz osiągnąć. Osobista porada finansowa nie dotyczy tylko skomplikowanych sytuacji; może ona obejmować reorganizację Twojego budżetu, podejmowanie świadomych decyzji dotyczących oszczędzania i inwestowania lub rozważenie Twoich potrzeb ubezpieczeniowych.

Jak działa osobiste doradztwo finansowe

Kiedy spotkasz się z doradcą finansowym, poprowadzi Cię on krok po kroku. Zazwyczaj doradca będzie:

 1. Zbierz informacje, aby zbudować obraz swoich finansów i przedyskutuj z góry koszty. Tutaj doradcy dowiadują się więcej o Twoim podejściu do pieniędzy i poziomie ryzyka inwestycyjnego, z którym czujesz się komfortowo. Omówią również związane z tym opłaty i koszty.
 2. Pomóż określić swoje cele i aktualną pozycję. Pomóż wyjaśnić, jakie są Twoje cele i co chcesz osiągnąć w perspektywie krótko-, średnio- i długoterminowej.
 3. Określ i uzgodnij zakres porad, których potrzebujesz. Będzie to zależeć od Twoich celów, etapu życia i złożoności Twojej obecnej sytuacji finansowej.
 4. Omów zalecenia. Zadawaj wszelkie pytania dotyczące planu działania i wyjaśniaj wszelkie wątpliwości. Ty decydujesz, jakie kroki podejmiesz.
 5. Pomoc we wdrożeniu zaleceń. Twój doradca może pomóc w załatwieniu wszystkich formalności związanych z wdrożeniem nowych strategii lub produktów, na które zdecydowałeś się.

Kim są doradcy lub planiści finansowi?

Doradcy finansowi (lub planiści finansowi) to wykwalifikowani specjaliści, którzy zazwyczaj posiadają dogłębną wiedzę na temat funduszy, tworzenia majątku i jego ochrony (ubezpieczeń). Mogą oni prowadzić własną praktykę lub pracować w firmie świadczącej usługi finansowe. Zazwyczaj mają doświadczenie w układaniu strategicznych planów, które pomogą Ci osiągnąć Twoje krótko-, średnio- i długoterminowe cele.

Dlaczego warto korzystać z doradztwa finansowego?

Doradcy finansowi zazwyczaj mają dostęp do badań i wiedzy branżowej. Mogą oni pomóc Ci w podejmowaniu świadomych decyzji finansowych, które pomogą Ci osiągnąć Twoje cele finansowe.

Korzyści z doradztwa finansowego

Dobre planowanie finansowe może pomóc Ci poczuć się lepiej przygotowanym do poruszania się w życiowych zwrotach akcji.

Współpraca z doradcą oznacza, że możesz skorzystać z:

 • dostępu do specjalistycznych umiejętności i wiedzy branżowej
 • pomoc w sprecyzowaniu Twoich celów i tego, co chcesz osiągnąć
 • zrozumienie niektórych dostępnych dla Ciebie odpowiednich rozwiązań
 • plany szyte na miarę, unikalne dla Twojej sytuacji
 • posiadanie specjalisty, który przeprowadzi badania w Twoim imieniu - oszczędzając cenny czas.

Kiedy powinienem zasięgnąć porady finansowej?

Wiele osób szuka porady finansowej podczas wydarzeń życiowych, takich jak założenie rodziny lub przejście na emeryturę, ale może to pomóc Ci przejąć kontrolę nad swoimi finansami i celami na każdym etapie życia. Porady finansowe mogą Ci pomóc:

 • przejąć kontrolę nad swoim budżetem;
 • kupić swój pierwszy dom;
 • spłacać swoje długi szybciej;
 • chronić swoje dochody, aby chronić swoją rodzinę i styl życia;
 • realizować pasję i
 • przejść na emeryturę po swojemu.

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź doradztwo kredytowe Warszawa i poznaj wszelkie szczegóły.