Wczoraj i dzisiaj na targach edukacyjnych, które organizowane są w Zespole Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II, policjanci promowali swoją służbę. Ich stoisko było licznie odwiedzane przez młodzież z powiatu tarnogórskiego i miast ościennych. Uczniowie zadawali wiele pytań mundurowym dotyczących służby w Policji, zasad rekrutacji czy dalszych perspektyw kariery w mundurze.

Tarnogórscy policjanci starają się docierać do wszystkich zainteresowanych służbą w naszej formacji. Dzięki wsparciu Wydziału Doboru i Szkolenia z KWP Katowice byli obecni na organizowanych targach w Tarnowskich Górach. Targi edukacyjne były organizowane w Zespole Szkół Techniczno- Usługowych im. Jana Pawła II. W szkole są dwie klasy mundurowe o profilu policyjnym i nasza komenda współpracuje z nią od wielu lat. Organizowane są spotkania w komendzie, a zajęcia w szkole prowadzą policjanci. Targi były świetną okazją by tarnogórscy stróże prawa promowali zawód policjanta i zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji.

Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, gdyż pytań ze strony młodzieży było bardzo dużo – najczęściej o procedurę rekrutacji, aspekty finansowe czy możliwości awansu, perspektyw kariery w mundurze. Policjanci przybliżali charakterystykę służby oraz zachęcali młodych ludzi, którzy pomału wchodzą w „dorosłość”, aby związali swoją przyszłość z Policją. Młodzież mogła porozmawiać z policjantami z drogówki i z dzielnicowym.

Natomiast specjalista zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii z tarnogórskiej komendy zaprezentował techniki obrony przed bezpośrednim atakiem ze strony napastnika.

Co zyskają ci, którzy zdecydują się wstąpić w nasze szeregi? Przede wszystkim stałość zatrudnienia, korzystny system emerytalny i możliwość pomocy drugiemu człowiekowi w trudnych, życiowych sytuacjach. Służba to również przygoda – każdy dzięń przynosi nowe doświadczenia, pozwala też poznawać nowych ludzi. Żeby się o tym przekonać, trzeba do nas dołączyć.

Więcej o rekrutacji do Policji:

http://tarnowskie-gory.slaska.policja.gov.pl/k26/informacje/wiadomosci/255122,Trwa-nabor-do-sluzby-w-Policji.html

http://slaska.policja.gov.pl/kat/rekrutacja/212502,Rekrutacja.html