UM Tarnowskie Góry: Biznes w TG konferencja
Podczas konferencji Tarnowskie Góry dla biznesu” opowiadano, jak założyć, rozkręcić i skutecznie prowadzić biznes, burmistrz podpisał też list intencyjny ws. przystąpienia miasta do śląskiego ekosystemu startupowego.
W Tarnowskich Górach zarejestrowanych jest ponad dziewięć tysięcy podmiotów gospodarczych. Dziś witamy tutaj tych, które je już prowadzą, ale przede wszystkim tych, którzy ich jeszcze nie założyli. Życzę wszystkim miłego i efektywnego słuchania i dyskutowania powiedział witając uczestników konferencji Tarnowskie Góry dla biznesu Burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech.
W Tarnogórskim Centrum Kultury w ramach imprezy organizowanej przez Urząd Miejski i Lokalną Organizację Turystyczną Miasta Gwarków na 130 uczestników czekały dziś wykłady skierowane do obecnych i przyszłych przedsiębiorców. W ramach spotkania eksperci z marketingu, public relations, social mediów, sprzedaży i zarządzania dostarczą porady na temat skutecznej działalności na konkurencyjnym rynku.
Życzę Wam wszystkim, aby wiadomości przekazane w wystąpieniach udało się Wam zastosować w praktyce powiedział Marek Hernas, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach.
W ramach imprezy uczestnicy zdobędą praktyczną wiedzę i dowiedzą się o korzyściach wynikających z przystąpienia Lokalnej Organizacji Turystycznej oraz śląskiego ekosystemu startupowego. List intencyjny ws. przystąpienia do niego Tarnowskich Gór podpisali w czasie konferencji burmistrz Arkadiusz Czech i Kuba Nagórski.
Cieszeę się, że Wasze miasto jako kolejne dołącza do podmiotów samorządowych, które aktywnie angażują się w aktywizowanie przedsiębiorców, oznacza, że wspólnie będziemy mogli zrobić bardzo dużo mówił po podpisaniu listu Kuba Nagórski, twórca Śląskiego Ekosystemu Startupowego.
Mam nadzieję, że nasza współpraca zaszczepi wiedzę na temat nowoczesnych rozwiązań i ułatwi pierwsze kroki naszym nowym, potencjalnym tarnogórskim przedsiębiorcom komentował burmistrz wskazując, że w tarnowskich Górach zarejestrowanych jest ponad 9 tysięcy podmiotów. Większość z nich to mikroprzedsiębiorstwa. To to w nich, jako prywatnych małych inicjatywach tkwi przyszłość biznesu nie tylko u nas, choć zdolnej młodzieży mamy u nas wiele dodał burmistrz.
To nowo utworzone przedsiębiorstwa lub tymczasowe organizacje poszukująca modelu biznesowego, który zapewniłby im zyskowny rozwój. Podmioty zaliczane do tej kategorii są najczęściej związane z technologiami informacyjnymi i komunikacyjnymi oraz sektorami high tech.
Co da tarnogórzanom udział w systemie?
Dostęp do know how, kontaktów z naukowcami i do funduszy inwestycyjnych, kapitału wyliczał Nagórski wskazując, że współpraca z samorządem może przyjąć formę networkingu, konferencji, edukacji w szkołach czy wspólnej pracy nad raportami wskazującymi drogę do rozwoju.
Skala możliwości na nasze wspólnie działanie jest bardzo duża wyjaśnia Nagórski.
W ramach współpracy w ekosystemie urzędu marszałkowskiego i Rybnika oraz Gliwic do tej pory powstał min. Raport nt Wstępnej diagnozy śląskiego systemu startupowego”. [Raport do pobrania tutaj.](https://slaskiestartupy.pl/# report)
Autor: krystian