Jaką spawarkę Magnum wybrać?

Spawarki Magnum cechują się doskonałymi parametrami. Nic jednak dziwnego, gdyż Magnum to firma z tradycjami, która coraz lepiej odnajduje się na polskim rynku. W tym artykule rozważymy, jaką spawarkę inwertorową wspomnianej marki warto wybrać. 

Spawarka inwertorowa Magnum - jaką wybrać? 

Magnum jest firmą oferującą spawarki doceniane przez fachowców, jak i nieprofesjonalnych użytkowników. Zalety spawarek Magnum znacząco przewyższają ich wady. 

Dlaczego spawarki Magnum to dobry wybór? Przede wszystkim są one przystosowane do różnych metod spawania: MIG/MAG, TIG AC DC, MMA. Jak wiadomo modele TIG są lepsze dla profesjonalistów, gdyż można nimi spawać wysokostopową stal oraz aluminium. 

Jeśli chodzi o przydomowy warsztat, doskonale sprawdzą się spawarki Magnum MMA oraz MIG/MAG. Te pierwsze ułatwiają pracę na zewnątrz i dotarcie do trudno dostępnych miejsc. 

Jeśli natomiast potrzeba spawarki do prostych prac warsztatowych i blacharskich, doskonale sprawdzi się spawanie MIG/MAG. 

W wielu sklepach można znaleźć urządzenia łączące w sobie kilka funkcji spawania jak na przykład MMA i TIG. Jednak tu trzeba liczyć się z kosztami.

Wybierając spawarkę Magnum, warto zwrócić uwagę na jej wymiary i wagę. Lepiej zdecydować się na sprzęt łatwy do przenoszenia, który będzie można zawsze ze sobą zabrać. 

Warto spojrzeć także na funkcje Ar Force, która reguluje dynamikę łuku spawalniczego (zapobiega to zwarciom) i Anti Stick obniżającą prąd spawania, gdy dochodzi do przyklejenia elektrody.

Spawarki Magnum - najbardziej funkcjonalne modele 

Wśród spawarek Magnum wyróżnia się 2 najbardziej funkcjonalne modele. Poniżej zostały one opisane. 

Spawarka Magnum THF 236 TIG AC DC z Pulsem 

Ten model spawarki Magnum to królowa wśród spawarek. Wyposażona jest w nowoczesne tranzystory, które zapobiegają powstawaniu zakłóceń elektromagnetycznych i zwiększają wydajność urządzenia. Dzięki temu modelowi istnieje możliwość spawania pulsacyjnego. Sprawia to, że spoina ma lepszą jakość, a także można w ten sposób spawać cienkie elementy oraz pracować w różnych pozycjach. Spawarka Magnum THF 236 TIG AC DC ma jonizator, który odpowiada za bezstykowe zajarzenie łuku. 

Co można zyskać, wybierając tego typu spawarkę? Na pewno można nią spawać grube elementy - nawet do 10 mm. Sprzęt nadaje się do spawania metodą MMA oraz TIG AC DC.

Można go wykorzystać do spawania takich materiałów jak stal nierdzewna, aluminium, miedź lub tytan. 

Tego typu spawarka Magnum posiada 20 trybów pracy, można na niej ustawić również funkcje Arc Force, Hot Start i Ani Stick.  Model ten wyposażony jest także w kanały pamięci, dzięki czemu nie trzeba za każdym razem ustawiać parametrów spawania. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, można na nim szybko skonfigurować potrzebne parametry. 

Spawarka Magnum THF 235 TIG AC DC PS z Pulsem 

Spawarka Magnum THF 235 TIG AC DC PS z Pulsem jest modelem profesjonalnym przeznaczonym do spawania metodami TIG, AC, DC oraz MMA. 

Do jakich surowców nadaje się ten model spawarki Magnum? Można z jego pomocą spawać przedmioty z aluminium, stali niskostopowych i nierdzewnych oraz miedzi, tytanu lub niklu. 

Urządzenie to doskonale nadaje się do spawania cienkich blach i rur. 

Co więcej, opisywany model spawarki Magnum wyposażony jest w cyfrowy panel sterowania, dzięki czemu można szybko ustawić parametry pracy. Warto jeszcze wspomnieć o funkcji Bi-Level, która pozwala przechodzić między dwiema wartościami prądu bez przerywania pracy. Oczywiście spawarka Magnum THF 235 TIG AC DC PS z Pulsem ma nowoczesny tranzystor IGBT, co wpływa na jej wydajność. 

Pora odpowiedzieć na pytanie, dlaczego dobrze jest wybrać funkcjonalną spawarkę. Urządzenie powinno być przystosowane do różnych metod spawania, a także do spawania gorszych jakościowo elektrod. Dobrej klasy sprzęt jest też mniej wrażliwy na spadki napięcia prądu.

Sprawdź na stronie: https://migomat.com.pl/migomat?q=Producent-Migomat+Magnum