Każdy, kto wsiada za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu łamie prawo, a do tego stwarza ogromne zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Wczoraj policjanci zatrzymali kolejnych pijanych kierujących. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oprócz utraty prawa jazdy grozi kara do 2 lat więzienia.

Wczoraj policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich samochodów, będąc pod wpływem alkoholu. Do pierwszego zatrzymania doszło około godziny 16:00 na ulicy Korola w Tarnowskich Górach. Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena, który jak się okazało, był kompletnie pijany. 50-letni mieszkaniec Bytomia miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Do kolejnego zatrzymania doszło tego samego dnia około godziny 21.00 na Rynku w Tarnowskich Górach. Policjanci zatrzymali tam do kontroli drogowej kierującą fordem. Oprócz tego, że 38-latka nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami, badania trzeźwości wykazało w jej organizmie ponad pół promila alkoholu. Podobnie jak poprzednik, tarnogórzanka odpowie przed sądem.

Nietrzeźwi kierowcy to bardzo duży problem na polskich drogach. Każdy, kto wsiada do samochodu z przekroczoną normą alkoholu w wydychanym powietrzu lub we krwi, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym grozi do 2 lat więzienia. Dodatkowo na sprawców tego przestępstwa sąd obligatoryjnie nakłada karę finansową oraz zakaz prowadzenia pojazdów.