Bardzo często policjanci zatrzymują do kontroli drogowej osoby kierujące pojazdami mechanicznymi pomimo ciążącego na nich wyroku sądu o zakazie prowadzenia tych pojazdów. Tym razem mundurowi z drogówki zatrzymali 41-letniego tarnogórzanina kierującego volkswagenem. Warto pamiętać, że złamanie zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Wczoraj około godziny 16.30 na ulicy Repeckiej w Tarnowskich Górach policjanci zatrzymali kierującego samochodem marki Volkswagen. Po sprawdzeniu jego danych personalnych w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach. Sprawca ponownie odpowie przed sądem. Za złamanie zakazu, grozi mu do 5 lat więzienia.

Przypomnijmy, że 1 czerwca 2017 roku weszły w życie nowe przepisy, które zaostrzyły kary za niektóre przestępstwa i wykroczenia drogowe. Jednym z nich było podniesienie wymiaru kary dla osób, łamiących sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z wprowadzonymi regulacjami, jeśli podczas kontroli drogowej policjanci ujawnią taki przypadek, lekkomyślny kierowca może zostać skazany nawet na pięć lat więzienia. Ponadto obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów od roku do nawet 15 lat.