Tarnogórscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wczorajszego wypadku drogowego, do którego doszło ulicy Karłuszowiec w Tarnowskich Górach. W zdarzeniu ranny został pieszy, który z urazem nogi trafił do szpitala. Apelujemy o ostrożność i respektowanie nowych przepisów ruchu drogowego.

1 czerwca bieżącego roku to kolejna ważna data dla wszystkich uczestników ruchu drogowego poruszających się po polskich drogach. Od tego dnia obowiązują nowe przepisy wprowadzone za sprawą już drugiej w tym roku nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Nowe przepisy wprowadziły między innymi to, że:

  • pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdem (nie dotyczy tramwaju) już przy wchodzeniu na przejście dla pieszych.

Do wypadku doszło wczoraj po godzinie 10:00. Wstępnie ustalono, że 75-letni kierowca samochodu osobowego marki Volkswagen, skręcając w lewo z ulicy Legionów w ulicę Karłuszowiec w Tarnowskich Górach, potrącił przechodzącego przez jezdnię przez oznakowane przejście dla pieszych, 49-letniego mężczyznę. Tarnogórzanin z urazem nogi trafił do szpitala. Przyczyny i okoliczności tego wypadku badają śledczy z Tarnowskich Gór pod nadzorem prokuratora.

APELUJEMY do pieszych, by na co dzień używać elementów odblaskowych. Ten drobny element może mieć wielkie znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze.