Policjanci z Pyrzowic zatrzymali pijanego traktorzystę. Mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu i dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Przypominamy, że złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Wczoraj policjanci z Pyrzowic na terenie gminy Ożarowice skontrolowali traktorzystę. Okazało się, że 62-letni kierowca ciągnika był pijany. W organizmie mieszkańca powiatu tarnogórskiego znajdował się ponad promil alkoholu. Oprócz tego policjanci ustalili, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach. Teraz sprawca ponownie odpowie przed sądem. Za jazdę po pijaku i złamanie sądowego zakazu grozi mu do 5 lat więzienia.

Przypomnijmy, że 1 czerwca 2017 roku weszły w życie nowe przepisy, które zaostrzyły kary za niektóre przestępstwa i wykroczenia drogowe. Jednym z nich było podniesienie wymiaru kary dla osób, łamiących sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z wprowadzonymi regulacjami, jeśli podczas kontroli drogowej policjanci ujawnią taki przypadek, lekkomyślny kierowca może zostać skazany nawet na pięć lat więzienia. Ponadto obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów od roku do nawet 15 lat.