Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry

Bardzo często policjanci zatrzymują do kontroli drogowej osoby kierujące pojazdami mechanicznymi pomimo ciążącego na nich wyroku sądu o zakazie prowadzenia pojazdów. Warto pamiętać, że złamanie sądowego zakazu zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Wczoraj patrol drogówki, na ulicy Wyszyńskiego w Tarnowskich Górach zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę motoroweru. Okazało się, że 57-latek kierował jednośladem pomimo orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Tarnogórzanin ponownie odpowie przed sądem. Za złamanie sądowego zakazu, grozi mu do 5 lat więzienia.

Przypomnijmy, że 1 czerwca 2017 roku weszły w życie nowe przepisy, które zaostrzyły kary za niektóre przestępstwa i wykroczenia drogowe. Jednym z nich było podniesienie wymiaru kary dla osób, łamiących sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z wprowadzonymi trzy lata temu regulacjami, jeśli podczas kontroli drogowej policjanci ujawnią taki przypadek, lekkomyślny kierowca może zostać skazany nawet na pięć lat więzienia. Ponadto obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów od roku do nawet 15 lat.