Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry

W ciągu ostatniej doby policjanci zatrzymali dwóch kierujących pod wpływem alkoholu. Pokazuje to, jak ważne są kontrole mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą samochodu „na podwójnym gazie". O losie zatrzymanych zadecyduje sąd. Grozi im kara 2 lat więzienia.

Do pierwszego zatrzymania doszło tuż po godzinie 9.00 w Tworogu na ulicy Zamkowej. Policjanci z drogówki skontrolowali kierującego citroenem i okazało się, że 63-latek był nietrzeźwy. W jego organizmie znajdowało się ponad pół promila alkoholu. Mieszkaniec powiatu tarnogórskiego odpowie przed sądem.

Natomiast blisko 2.5 promila alkoholu w organizmie miał 30-letni kierowca opla, którego policjanci z drogówki skontrolowali około godziny 19.30 na ulicy Morcinka w Tarnowskich Górach. Oprócz zatrzymanego prawa jazdy, tarnogórzanin stracił również dowód rejestracyjny pojazdu za brak aktualnych badań technicznych.

Kierującym „na podwójnym gazie" grożą teraz surowe konsekwencje. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę 2 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego czeka ich wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.