Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Wyszyńskiego w Tarnowskich Górach. Po zderzeniu samochodu osobowego z autobusem do szpitala trafili kierowcy obu pojazdów. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj po godzinie 19.00 policjanci z drogówki zostali wezwani na ulicę Wyszyńskiego w Tarnowskich Górach, gdzie doszło do wypadku. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 22-letni kierowca samochodu osobowego marki Fiat Panda, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z autobusem komunikacji miejskiej.

W wyniku zdarzenia zostali ranni i trafili do szpitala kierowca fiata oraz 50-letnia kierująca autobusem. Trzem pasażerom podróżujący w tym czasie autobusem nic się nie stało. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

Na miejscu wypadku pomocy poszkodowanym udzielali strażacy i ratownicy medyczni oraz tarnogórscy policjanci, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz zorganizowali objazdy. Jaki był dokładny przebieg tego zdarzenia, będą teraz ustalali śledczy z tarnogórskiej komendy.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy! Nasze bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych, w tym od samopoczucia i stanu zdrowia kierowcy, sposobu jazdy, kultury na drodze i przygotowania pojazdu do podróży.

Ku przestrodze, publikujemy zdjęcia z wypadku.

  • Na zdjęciu widać uszkodzony przód autobusu komunikacji miejskiej oraz z lewej strony autobusu samochód marki Fiat Panda
  • Na zdjęciu widać bok uszkodzonego samochodu osobowego, przed którym widać bok autobusu.
  • Na zdjęciu widać rozbity samochód marki Fiat Panda