Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Nakielskiej w Tarnowskich Górach. W zdarzeniu ranna została kobieta, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Do wypadku doszło wczoraj tuż po godzinie 16:00. Wstępnie ustalono, że 35-letni kierowca samochodu osobowego marki Opel, dojeżdżając do ronda płk. Ranoszka, nie zachował należytych środków ostrożności, nie wyhamował przed przejściem i potrącił przechodzącą przez nie 33-latkę. Tarnogórzanka z obrażeniami nogi trafiła do szpitala.

Do czasu wykonania na miejscu zdarzenia czynności przez służby, wjazd na rondo od strony ulicy Nakielskiej był zablokowany, a policjanci wyznaczyli objazdy. Aktualnie przyczyny i okoliczności tego wypadku sprawdzają śledczy z Tarnowskich Gór pod nadzorem prokuratora.

Pamiętajmy, na drodze trudno o margines błędu. Policjanci apelują o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych.

APELUJEMY również do pieszych i prosimy o rozwagę na drodze. Bezpośrednie wtargnięcie na jezdnię w miejscu niedozwolonym, w którym kierowcy w żaden sposób nie są przygotowani na obecność pieszego na drodze to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych i tragicznych skutków dla nierozważnego pieszego. Ponadto apelujemy, by na co dzień używać elementów odblaskowych. Ten drobny element może mieć wielkie znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze.