Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 44-latka, który kierował samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sprawą mieszkańca Myszkowa zajmie się sąd. Za złamanie sądowego zakazu, grozi mu do 5 lat więzienia.

Wczoraj policjanci z drogówki interweniowali na ulicy Jurczyka w Tarnowskich Górach. Według zgłoszenia kierowców, na skrzyżowaniu były zaparkowane samochody w sposób uniemożliwiający przejazd.

Na miejscu policjanci ustalili, że jeden z kierowców, który nieprawidłowo zaparkował samochód, posiada sądowy zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kierowca renaulta ponownie odpowie przed sądem. Za złamanie zakazu, grozi mu do 5 lat więzienia.

Przypomnijmy, że 1 czerwca 2017 roku weszły w życie nowe przepisy, które zaostrzyły kary za niektóre przestępstwa i wykroczenia drogowe. Jednym z nich było podniesienie wymiaru kary dla osób, łamiących sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z wprowadzonymi trzy lata temu regulacjami, jeśli podczas kontroli drogowej policjanci ujawnią taki przypadek, lekkomyślny kierowca może zostać skazany nawet na pięć lat więzienia. Ponadto obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów od roku do nawet 15 lat.