Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło ulicy Śródmiejskiej w Radzionkowie. W zdarzeniu ranna została piesza uczestniczka ruchu drogowego, która z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 19:00. Wstępnie ustalono, że 54-letni kierowca samochodu osobowego marki Volkswagen Passat, w obrębie skrzyżowania, potrącił przechodzącą przez jezdnię 83-latkę. Mieszkanka powiatu tarnogórskiego z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Mieszkaniec Bytomia, który kierował volkswagenem, był trzeźwy. Przyczyny i okoliczności tego wypadku sprawdzają śledczy z Tarnowskich Gór pod nadzorem prokuratora.

Pamiętajmy, na drodze trudno o margines błędu. Policjanci apelują o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych.

APELUJEMY również do pieszych i prosimy o rozwagę na drodze. Bezpośrednie wtargnięcie na jezdnię w miejscu niedozwolonym, w którym kierowcy w żaden sposób nie są przygotowani na obecność pieszego na drodze to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych i tragicznych skutków dla nierozważnego pieszego. Ponadto apelujemy, by na co dzień używać elementów odblaskowych. Ten drobny element może mieć wielkie znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze.