Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry

Po raz kolejny sygnał od świadka pozwolił na szybkie zatrzymanie pijanej kierującej. Niebezpieczne manewry na drodze ekspresowej, zaniepokoiły osobę zgłaszającą. Dzięki krótkiej informacji policjanci zatrzymali 40-latkę, która miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Wyraźny sprzeciw społeczny i brak aprobaty dla kierowców na „podwójnym gazie” powoduje eliminację zagrożeń w ruchu drogowym, co wpływa na bezpieczeństwo nas wszystkich.

Zdecydowana reakcja świadka pomogła zatrzymać policjantom nietrzeźwą kierującą. W piątek w ręce mundurowych wpadła 40-latka, która zygzakiem jechała drogą ekspresową S1. Nic dziwnego, że kierująca fordem focusem zwróciła uwagę osoby zgłaszającej. Obywatelka Ukrainy w wydychanym powietrzu miała blisko 3 promile alkoholu. Wyraźny sprzeciw społeczny i brak aprobaty dla kierowców na „podwójnym gazie” powoduje eliminację zagrożeń w ruchu drogowym, co wpływa na bezpieczeństwo nas wszystkich.

Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej 40-latka wkrótce stanie przed sądem. Kobiecie grozi zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, a nawet 2-letni pobyt w więzieniu.

Osobie, która powiadomiła policjantów o swoich podejrzeniach, serdecznie gratulujemy obywatelskiej postawy. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Zdecydowana reakcja i uniemożliwienie kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą może przecież zapobiec tragedii.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.