Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry

Tarnogórscy wywiadowcy zatrzymali 27-latka, który kierował samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jak się okazało, samochód nie miał przeglądu oraz opłaconej polisy. Sprawą bytomianina zajmie się sąd. Za złamanie sądowego zakazu, grozi mu do 5 lat więzienia.

Wczoraj na ul. Dolnej w Tarnowskich Górach, policyjni wywiadowcy skontrolowali kierowcę samochodu osobowego marki Audi A4. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach danych personalnych mężczyzny okazało się, że 27-letni bytomianin posiada wydany przez sąd i obowiązujący do września 2020 roku, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Oprócz tego policjanci ustalili, że mężczyźnie kilka dni wcześniej, za brak aktualnych badań technicznych pojazdu zatrzymano dowód rejestracyjny. Na domiar złego samochód nie posiadał aktualnej polisy OC. Bytomianin odpowie przed sądem. Za złamanie sądowego zakazu, grozi mu do 5 lat więzienia.

Przypomnijmy, że 1 czerwca 2017 roku weszły w życie nowe przepisy, które zaostrzyły kary za niektóre przestępstwa i wykroczenia drogowe. Jednym z nich było podniesienie wymiaru kary dla osób, łamiących sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z wprowadzonymi trzy lata temu regulacjami, jeśli podczas kontroli drogowej policjanci ujawnią taki przypadek, lekkomyślny kierowca może zostać skazany nawet na pięć lat więzienia. Ponadto obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów od roku do nawet 15 lat.