Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry

W piątek policjanci prowadzili akcję pod kryptonimem „Prędkość". Stróże prawa kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. W dalszym ciągu nadmierna prędkość jest jedną z podstawowych przyczyn wypadków na drogach.

Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań, było zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. W trakcie akcji policjanci byli szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków tj.: nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu lub nieprawidłowo wykonywane manewry.

Podczas piątkowych działań, tarnogórscy policjanci skontrolowali w całym powiecie łącznie 40 pojazdów, wykorzystując wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Pomimo złych warunków atmosferycznych kierowcy przekraczali dozwoloną prędkość. Stróże prawa ujawnili 21 takich przypadków.