Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej 78 z drogą wojewódzką nr 913 w miejscowości Celiny. W zderzeniu osobówki z motocyklem ranny został kierowca jednośladu oraz jego pasażerka, którzy z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę przed godziną 18:00 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 78 z drogą wojewódzka nr 913 w Celinach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 46-letni kierowca audi, wykonując manewr skrętu w lewo, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z motocyklem, którym kierował 43-letni mieszkaniec Pyskowic. W wyniku tego zdarzenia, oprócz motocyklisty ranna została również jego 15-letnia pasażerka. Oboje zostali przetransportowani do szpitala z podejrzeniem urazu kończyn. Dokładne okoliczności wypadku badają śledczy z tarnogórskiej komendy.

Ciepłe dni i słoneczna pogoda sprawiają, że na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. Niestety, często dochodzi do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają szans. Przed urazami chronią ich jedynie ubrania i hełmy ochronne. Motocykliści nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, ani kontrolowanych stref zgniotu. Dlatego tak ważne jest, aby obie grupy przestrzegały przepisów i szanowały się nawzajem. To da szansę każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

Każdy, kto wsiada na motocykl, powinien sobie uzmysłowić, że wysokie ryzyko utraty życia i zdrowia jest przede wszystkim pochodną ryzykownych zachowań, bowiem przekraczając i to znacznie, dopuszczalne prędkości, czy jadąc slalomem pomiędzy pojazdami, motocyklista nie daje szans kierowcom samochodów na ich dostrzeżenie.

Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość.