Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry

Praktycznie każdego dnia tarnogórscy stróże prawa zatrzymują kierujących po użyciu alkoholu lub znajdujących się w stanie nietrzeźwości. Wczoraj, policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który wsiadł „za kółko” mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz mężczyzna za jazdę po pijanemu odpowie przed sądem.

Wczoraj policjanci z wydziału ruchu drogowego tarnogórskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Audi. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości tarnogórzanina i okazało się, że był nietrzeźwy. Wynik na alkomacie wykazał w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. 47-latek, za jazdę na „podwójnym gazie” odpowie przed sądem. Oprócz utraty prawa jazdy oraz grzywny, grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu może stanowić czyn zabroniony jako wykroczenie (art. 87 kodeksu wykroczeń ) albo czyn zabroniony jako przestępstwo (art. 178a kodeksu karnego). Zależy to od stwierdzonej zawartości alkoholu w organizmie sprawcy. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto wiąże się to z utratą prawa jazdy oraz wysoką grzywną.