Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry

W piątkową noc w wyniku pościgu został zatrzymany nietrzeźwy kierowca, który w samochodzie posiadał narkotyki. 22-latek z Boruszowic kierował pod wpływem marihuany i miał prawie 1,5 promila w alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

W nocy z piątku na sobotę po godzinie drugiej tarnogórski dyżurny otrzymał zgłoszenie o kierowcy vw golfa, który może być pijany. Kierujący miał poruszać się ulica Korola i jechać w kierunku centrum Tarnowskich Gór. Policyjny patrol, który był w pobliżu zauważył opisany pojazd i podjął próbę zatrzymania go do kontroli. Kierowca gdy usłyszał policyjne sygnały i zobaczył radiowóz w lusterku przyspieszył i zaczął uciekać. Udało mu się ominąć policyjny wóz ustawiony przy komendzie i dalej pognał do ronda, gdzie skręcił w kierunku Świerklańca. Kierujący nie zwracał uwagi na przepisu ruchu drogowego. Do pościgu włączyli się policjanci z komisariatu z Radzionkowa. Niebezpieczna jazda zakończyła się na parkingu przy jednym z marketów w Świerklańcu na ulicy Radzionkowskiej. Wtedy kierujący zatrzymał pojazd i zamknął się w środku. Nie reagował na polecenia opuszczenia samochodu. Policjanci wybili szybę, wyciągnęli uciekiniera i zakuli go w kajdanki. Od mężczyzny był wyczuwalny alkohol. Kierującym był 22-latek z Boruszowic. Przebadano go na zawartość alkoholu w organizmie. Urządzenie pokazało prawie 1,5 promila alkoholu. Żeby tego było mało, narkotest w ślinie wykazał obecność marihuany, a w portfelu mężczyzna miał zawiniątko z marihuaną. 22-latek został zatrzymany i po wytrzeźwieniu zostały mu postawione zarzuty posiadania narkotyków, niezatrzymania się do kontroli i prowadzenia pod wpływem alkoholu. Sprawca tłumaczył, że uciekał przed policjantami, ponieważ bał się konsekwencji za posiadanie narkotyków. O jego losie zadecyduje sąd.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.