W Bytomiu odbyły się IV Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego. Wystartowało w nich 207 biegaczy - mundurowych i cywili. Nasza drużyna zajęła wysokie 5 miejsce.

Wczoraj w IV Wojewódzkich Mistrzostwach Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego wzięło udział aż dziewięciu tarnogórskich policjantów. Wydział Ruchu Drogowego reprezentowali mł. asp. Sebastian Sprot, st. sierż. Tomasz Żmuda i st. sierż. Robert Juda. Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą reprezentowali mł. asp. Roman Cichoń oraz mł. asp. Tomasz Kobyliński. Wydział Prewencji reprezentował st. sierż. Jacek Mężyk i st. sierż Paweł Kubanek. Komisariat Policji w Zbrosławicach reprezentowali asp. szt. Adam Mrozek i podkom. Rafał Openchowski. W takim składzie nasza drużyna zajęła wysokie 5 miejsce w kaegorii drużynowej. Indywidualnie mł. asp. Tomasz Kobyliński w swojej kategorii wiekowej zajął 3 miejsce. Gratulujemy!!!

Od trzech lat pamięć naszego kolegi st. sierż Marka Sienickiego, który służył w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu, czcimy szczególnie – wojewódzkimi mistrzostwami w biegu przełajowym. St. sierż. Marek Sienicki zginał na służbie, zastrzelony przez bandytów. 2 maja minęła 26 rocznica jego tragicznej śmierci. Organizatorem zawodów jest Komenda Miejska Policji w Bytomiu, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, bytomski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz NSZZP. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Bytomia. W zabezpieczeniu imprezy sportowej pomagali bytomscy strażacy, strażnicy miejscy oraz medycy.

Zawody odbyły się 9 maja na terenie Śląskiego Stoku Narciarskiego w Bytomiu przy ul. Blachówka. Bieg rozpoczął się o godz. 11:30. Wystartowało 207 biegaczy, w tym 179 funkcjonariuszy reprezentujących służby mundurowe z województwa śląskiego oraz 28 cywilów. W biegu wziął udział syn poległego policjanta - Marek Sienicki oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu podinsp. Dariusz Dziurka.

Rywalizacja przebiegała na trasie liczącej około 9 km i poprowadzona została drogami gruntowymi, w tym przez rezerwat przyrody Segiet. Zwycięzcy zawodów otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Dla każdego kto ukończy bieg, przewidziano pamiątkowy medal. Nagrody wręczali: Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński oraz prezydent Bytomia Damian Bartyla.