Na co zwracać uwagę, kupując mieszkanie w Tarnowskich Górach?

Tarnowskie Góry to urocze miasto w województwie śląskim, dobrze zlokalizowane a mieszkania są tańsze niż w Katowicach. Zakup nieruchomości w tym mieście, wydaje się więc strzałem w dziesiątkę, a czy w rzeczywistości tak jest? Na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie w Tarnowskich Górach, aby nie być później rozczarowanym?

O czym pamiętać, kupując tanie mieszkanie w Tarnowskich Górach?

Cenę przeciętnego mieszkania w Tarnowskich Górach (sprzedajemy.pl) możesz sprawdzić w serwisach ogłoszeniowych, gdzie znajdują się oferty zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Zwykle jednak cena za metr kwadratowy mieszkania w tym mieście nie spada poniżej 3500 złotych. Czy można więc gdzieś kupić taniej? Jakie są najtańsze mieszkania w Tarnowskich Górach i co musisz o nich wiedzieć?

Tanie mieszkania na sprzedaż w Tarnowskich Górach to na przykład nieruchomości z przetargów Spółki Restrukturyzacji Kopalń, czyli mieszkania, które dawniej zarządzane były przez kopalnie. Ich ceny zaczynają się już od 1200 zł za metr kwadratowy! To bardzo mało jak na śląskie nieruchomości, jednak trzeba pamiętać, że nie są to luksusowe lokale… Najczęściej mieszczą się w starych, zabytkowych kamienicach i wymagają generalnego remontu. Dlatego przed zakupem należałoby dokładnie sprawdzić stan takich mieszkań i zastanowić się, czy ich wyremontowanie nie będzie droższe niż zakup nowszego lokalu.

Gdzie mieszkać w Tarnowskich Górach?

Kupując mieszkanie w Tarnowskich Górach, należy również zwrócić uwagę na lokalizację. Jeśli cenisz sobie spokój i ciszę, pomyśl o nieruchomościach w takich częściach Tarnowskich Gór jak: Lasowice, Rybna czy Stare Tarnowice. Ciekawostką jest, że od ostatniej z tych dzielnic pochodzi nazwa miasta. Znajduje się tam również zabytkowy Kompleks Zamkowy oraz przepiękny Park w Reptach i Dolina Dramy. To zatem świetna okolica dla osób ceniących sobie spokój i kontakt z naturą.

Tarnowskie Góry – mieszkania z rynku pierwotnego

A na co zwrócić uwagę, kupując w Tarnowskich Górach mieszkanie z rynku pierwotnego? Na pewno istotna jest opinia o deweloperze i firmie budowlanej, na którą powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. W ten sposób unikniemy późniejszych kłopotów finansowych, a także będziemy mieć pewność, że mieszkanie, w które zainwestujemy nie zacznie się „sypać” po kilku latach. Jeśli w internecie nie ma zbyt wielu informacji, warto też popytać o opinię znajomych. Bardzo istotna jest również sama umowa, najlepiej zabrać ją wcześniej do domu i kilka razy dokładnie przeczytać przed podpisaniem. W umowie największą uwagę warto zwrócić na kary, zapisy mówiące o opóźnieniu oddania mieszkania, itp. Jeśli zakupiona nieruchomość w Tarnowskich Górach jeszcze nie powstała, warto domagać się wpisania do umowy prac, jakie deweloper zobowiązuje się wykonać, np. przygotowanie placu zabaw dla dzieci przy budynku mieszkalnym.

Kupując mieszkanie w Tarnowskich Górach z rynku pierwotnego, warto również rozejrzeć się dookoła. Jeśli w pobliżu naszego mieszkania znajduje się pusta przestrzeń, wcale nie oznacza, że za pół roku nie powstanie tam wieżowiec czy kolejne osiedle mieszkalne… Trzeba o tym pamiętać, aby później nie być rozczarowanym, w końcu rynek nieruchomości w Polsce stale się rozwija.